| alexa19 a întrebat:

Deci chiar numai stiu ce sa inteleg si nici ce sa credsad
Prietenul meu este in continuare schimbatoh go on, distant, rece, indiferent fata de mine sad, cu toate ca am incercat sa vorbesc cu el pe tema asta, dar degeabaoh go on.
Acum cateva zile cand m-am intalnit cu el, am vorbit cu el si numai tin minte exact ce ii povesteam si el mi-a spus"proasto" si pe urma a zis repede am glumit.
Azi de exemplu a fost pe mess, a stat mult, nici macar nu m-a bagat in seamaoh go on, a iesit si afara cu prietenii lui si pe mine nici macar nu m-a intrebat daca vreau sa ies afara ca doar eram pe messoh go onsadnoi stam pe aceeasi strada, sta fata in fata cu blocu meu)happy
Mai avem putin si facem 4 lunisad
Nu as vrea sa il pierd pentru ca tin la el multcryingdar numai stiu ce sa cred, ce sa facsad
Sunt terminatasad, simt ca numai pot, numai am chef de nimicsad
Ce pot sa mai fac in continuare? ce ma sfatuiti? ce ati face voi in locu meu?sad

Răspuns Câştigător
| mihaelaa18 a răspuns:

Pai ia sa ne gandim putinthinking de cand a aparut aceasta schimbare la el,sa fie rece,indiferent fata de tine nu te-ai gandit ca poate are vreun motiv el de se poarta asa cu tine dintr-o data. Poate are vreo problema persoanala,poate ca numai tine asa mult la tine si este confuz cu sentimentele si de aceea alege sa se poarte asa cu tine.
Parerea mea este ca ar trebui sa ai o discutie cu el serioasa si sa vezi ce are el de gand sa faca mai departe, pentru ca nu are rost decat tu sa tragi in relatie, pentru ca o relatie se face in 2 nu in nu,nu?,nu are rost sa stai sa suferi si sa plangi pentru ca el,pentur ca din comportamentul lui fata de tine se vede clar ca lui nu ii prea pasa de tine si de cum te simti tu.
Daca si dupa ce cei vorbi cu el si nu vei ajunge la nici un rezultat,cel mai bine ar fi sa pui punct si sa mergi mai departe,chiar daca iti este greu si te doare,nu ai ce sa faci,nu cred ca vei dori ca numai tu sa tragi de relatie si lui sa nu ii pese de tinehappy,nu mi se pare normal ceea ce face el.
Acum tu faci ce crezi ca este mai bine, dar iti zic eu sa iei decizia corecta pentru ca mai tarziu sa nu suferi din cauza alegerii facute acum.
Te pup si ai grija de tinehappy
PS:daca mai ai nevoie de ceva si mai ai probleme, imi dai mesajkiss

2 răspunsuri:
| JaneEyer a răspuns:

Poti vorbi cu el si sa ii spui ce simti.dar in fata.Il chemi intr.o zii afara ca si cum ai vrea decat sa iesiti si sa nu ii spui ca ai ceva de zis.Eu asa as procedahappyStiu ca raspunsul meu nu e foarte folositor dar totusi sper sa te ajutehappy

| ladyjesus a răspuns:

Nu stiu exact cum este relatia voastra,cum a fost el pana acum. Poate ca este o fire mai rece,poate ca a vazut ca il iubesti,e foarte sigur de acest lucru si se gandeste ca te va avea oricum,fara a-ti mai acorda prea multa atentie,sau, in cel mai rau caz, prin acest comportament vrea sa te faca pe tine sa renunti la relatie.Incearca sa vorbesti cu el pentru inceput,spune-i ce te dereanjeaza,nu tine doar pentru tine,comunicarea este foarte importanta intr-o relatie pentru ca aceasta sa mearga. Daca nici asa nu rezolvi nimic,plateste-i cu aceeasi moneda:indiferenta. Daca tine la tine,isi va da seama ca a gresit si se va schimba,daca nu,nu dispera, viata e scurta, iar tu meriti mult mai mult.Succes!