| mardeamor a întrebat:

Deci e a 5 a zi de durere de gât as vrea sa stiu de ce ma doare atat de rau noaptea si mai ales dimineața cand ma trezesc daca înghit simt ca mor de durere... ziua nu e chiar asa rau dar dc noaptea e asa?

3 răspunsuri:
| LonelyLoner92 a răspuns:

Incearca sa iei niste f@ringosept si bea ceai cald, la mine functioneaza mereu.

| daniel33441 a răspuns:

Noaptea corpul este mult mai vulnerabil.cand dormi corpul se reface insa in acelasi timp multe persoane se trezesc cu gura/gatul uscate.trebuie sa bei cald, strepsils dupa ce te trezesti si inainte de culcare, miere sau un sirop.in timpul zilei esti activ, bei, mananci insa noaptea e timpul de repaus.gatul se usuca asa ce dimineata ti-e mai mare dragul sa te trezesti

| XAndrey14 a răspuns:

Habar nu am. Si mie tot la fel mi se intampla. Ca sa iti treaca bea multe ceaiuri fierbinti te ajuta sa scapi repede de durere.