| yanny`s a întrebat:

Deci e asa stupid x_x...parintii mei nu il accepta pe prietenul meu, pentru ca nu are aceeasi situatie materiala ca si mine. ai mei sunt patroni si sunt de parere ca trebuie sa imi gasesc pe cineva care sa aiba bani, ca nu e normal sa umblu cu unul care nu are. pentru mine banii nu valoreaza nimic, eu vreau sa stau cu el, nu cu banii lui. sunt parintii mei nebuni, gandesc eu prost? straight face voi ce ati face? ati renunta la o relatie din cauza banilor?

Răspuns Câştigător
| cristime a răspuns:

Deci mi se pare cel mai tampit lucru sa nu poti iubi pe cineva din cauza banilor bani... Doamne fereste ce o ajuns lumea asta. Adica parinti tai cred ca el se preface ca te iubeste numai pentru bani ca prea mas rade? ( nu sari cu gura pe mine ca m-am luat de parinti tai )

11 răspunsuri:
| myha a răspuns:

Si ieri vorbeam cu profa de romana si imi zicea ca in ziua de azi nu se mai face asalaughing.
Nu! clar nu as renunta la o relatie pentr bani.
Adica.frate.pana la urma tie iti place tipul.nu mamei tale sau tatalui tau.
Daca il iubesti continua sa te vezi cu el.winking
Parintii o sa realizeze intr-un final ca il iubesti. Acum doar vor sa te influenteze.
Mult noroc
:*

| Bogdana a răspuns:

Eu nu as renunta :-D.parintilor le e teama ca va profita de tine si de aceea incearca sa te protejeze spunandu-ti ca trebuie sa iti gasesti pe cineva care are acelasi statut cu al tau pentru ca din punct de vedere material nu ar putea sa profite de tine.Stai de vorba cu ei explica-le ca nu vrea sa profite de tine si ca nu sta cu tine pentru bani...sau mai bine adu-l sa il cunoasca si ei si sa ii convinga de acest lucru.Bafta!:*

| yanny`s explică:

Am 17 ani, iar el 19. am vorbit cu ei si le-am spus ca nu o sa ma marit cu el, pana la urma, e o relatie. nu stiu cum sa zic.adica nu trebuie sa se gandeasca ca gata, nu am niciun viitor cu el, ca azi este, maine poate nu mai e.

| Irina117 a răspuns:

Depinde
acum gandeste-te ca ei nu iti vor raul...
poate nu e chiar asa de tarziu pe cum pare...
poate nu e chiar situatia materialathinking

mai gandeste-tehappy

| ησ мυѕι¢✪ησ ℓιƒє a răspuns:

E o tampenie! Nu iti asculta parintzii pentru ca mai tarziu o sa regreti. un exemplu. Te indragostesti de un barbat muult mai bogat decat tine, dar parintzi lui nu sunt de acord cu relatzia pentru ca nu ai la fel de multi bani ca el. Te-ai simti prost

| Fifylici a răspuns:

Draga mea stii cum sunt parintii vor tot ce este mai bun pentru odraslele lor
dar uneori nu isi dau seama ca mai si gresesc in privinta altor lucruri
eu zic asa sa stai serios de vorba cu ei si sa le explici ca nu totul se rezuma la bani si ca pe pamantul asta exista multa lume care este f bogata dar saraca sufleteste si atunci nimic nu mai are farmec
cand vorbesti cu ei fii calma si subtila aratale ca esti fata matura spune-le sa i acorde o sansa baiatului pe care il iubesti poate asa vor vedea cum este el in realitate si lucruri care nu tin de situatia materiala
vorbeste si cu iubitul tau si rogal sa aiba rabdare in speranta ca lucrurile vor fi asa cum doriti voi
inca o data vorbestele calm nu tipa la ei si nu le impune conditii vi rabdatoare si atunci cand e cazul sa lasi de la tine
sa auzim de bine!
p. s cati ani ai?

| Lorelai a răspuns:

Gandesti foarte bine, nu trebuie sa te gandesti numai la bani! Daca tu il iubesti, el te iubeste, nu trebuie ca banii sa constuie o problema. Poate ei nu se iubesc si nu stii ce inseamna acest lucruhee hee Oricum pana la urma vor intelefe zic eu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ceea ce vor parintii tai sa te faca sa intelegi este ca : 1 paturile sociale nu se amesteca 2 dragostea este trecatoare la varsta ta (probabil ai intre 14-18 ani) si oricand vei putea gasi pe altcineva. Iar cei care ma vor contrazice sunt constienti ca asta este realitatea dar le vine greu sa accepte.Inevitabil vei ajunge sa iti dai seama ca banii sunt deasupra principiilor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parca ma vad pe mine- sunt in aceeasi situatie, e exact la fel: ai mei patroni, au bani, relatii si toate cele.Prietenul meu un simplu om, care munceste, care isi doreste sa avanseze, care ma respecta si tine la mine enorm. Eu il iubesc foarte mult, ma sustine in tot ceea ce fac si e alaturi de mine. Ai mei au dat in mine, crezand ca asa rezolva ceva, dar mai mult m-au indepartat. Nu stiu care e solutia in cazul nostru, sincer. Tare as vrea sa se calmeze lucrurile si sa fie bine intr-un final

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna. si mie mi s-a intamplat la fel. eu am ramas cu prietenul meu pentru ca il iubeam. mi-am facut bagajul si m-am mutat la el asta s-a intamplat la 15 ani si acum am 19 si acum parinti mei ma roaga in genunchi sa ma intorc la ei. daca va iubiti cu adevarat poti sta la el o perioada daca si el vreau si ai sa vezi ca parinti tai te vor implora sa te intorci inapoi. mai ales daca esti singura la parinti. mult succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu...lasa banii...importanta e iubirea