| marinageorgiana14 a întrebat:

Deci, efectiv nu stiu cum sa incep...Am inceput sa nu ma inteleg bine cu parintii, cu bunicii (mai mult cu mamaia). nu stiu de ce, si pe sora ma am ajuns sa nu o mai suport (nu mereu)...

Mereu ma enervez, din orice, si vorbesc mai rau decat altii (nu stiu ce exemplu sa dau)... mereu zic vorbe precum: oare cum ar fi daca nu as fi existat? sau... cand oi face o prostie sa nu imi spuneti voi pe nune (ma arunc de pe dig, ma spanzur, ma tai sau alte chestii, fug de acasa, sau ma apuc de fumat. orice lucru tampit zic) nu stiu ce sa mai fac.

Mama ma cearta deoarece o fac in toate felurile pe sora mea (are 9 ani) dar pe ea nu o cearta ca in fiecare dimineata face figuri si scandal. si tata la fel. DOAMNE, puneti-va in situatia mea, nu stiu cum sa mai procedez...

Daca mai stau mult asa cred ca voi face o nebunie, sau ceva de genul... Please help meee! Dau FUNDA celui mai bun raspuns!

Răspuns Câştigător
| jrockfreak a răspuns:

Cred că te confrunți cu o frustrare interioară foarte mare care nu are cum să iasă de-acolo. Calmează-te câteva minute și vezi ce te supără de fapt, astfel poți să rezolvi problema. Șie eu făceam din astea cu familia mea și mi-am dat seama pentru că nu eram de acord cu situația noastră materială și dădeam vina indirect pe părinții mei sau nu îmi plăcea că nu sunt ei într-un anume fel, dar am ajuns să le văd și calitățile iar cu partea financiară, oricum încă puțin și voi putea să îmi fac viața așa cum doresc. Vezi la tine care e buba. happy

2 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Asa sunt geniile: nu pot fi intelese de cei din jur.

| Lawliet14 a răspuns:

Iti recomand sa te calmezi, gandeste-te cat rau produci prin sinucidere si in plus e si pacat (e ca si cum ai omori!). Incearca sa te detasezi, sa nu mai dai mare atentie altfel o sa suferi! E greu sa realizezi in adolescenta acest lucru, ca unele persoane nu sunt identice cu tine si nu au acelasi nivel de analiza a lucrurilor. Sa nu te urasti, te rog! Iti recomand sa iti umpli timpul cu ceva