| Rei a întrebat:

Deci este fata aceasta foarte enervanta la mine in clasa care are mereu atitudinea aia de "regina lumii".Nu mă enervează atât atitudinea ei cât mă enervează că de ia de mine și prietenii mei.Vine la mine in pauza când ascult muzică sau desenez și de ia de mine fara că eu sa ii fac ceva.De ia te tot ce îmi place anime, jocuri video,vocaloid,greutatea mea, că mă îmbrac numai în negru, că stau numai cu băieți (eu nu prea am ce vorbi cu fetele așa că stau cu prietenii mei cu care am interese comune)etc.Si de fiecare data vine la mine îmi face ceva ori că nu am știut o întrebare ori că "daca știu că e ciudat să poți agrafele asa"(am niste agrafe colorate pe care le port in form XII) sau "ști că e ciudat să asculți muzică pe care nici macar nu o intelegi" (PS Muzica aia mă înțelege mai bine decât mă va înțelege cineva vreodată).Și daca imi face ceva după aceea tot ea e aia rănită.Da i-am zis dirigintei, da le-am spus părinților dar nu au luat nici o atitudine.O cunosc de 8 ani și întotdeauna a avut a problema cu mine.Cand eram mai mici cred că până în clasa a IV a mă trăgea de păr și mă lovea și acum câteva zile înaintea orei de sport după incidentul in care s-a luat de mine cu tricoul meu cu rilakuma i-am zis că nu îmi pasă ce crede ea și a zis că dar îți pasă când mă trăgeau de păr la grădiniță am avut o fata de genul "wtf spune nebuna asta" adică după ce că în loc să îți vezi de treabă ta viață la mine și nu mă lași în pace mai și minți? Apoi vine și îmi cere mancare.Și apoi toată lumea a început să semene ia de mine de când ajung la școală până plec și profesorii la fel ce aud când intru în clasa
"Uite a venit balena neagra"
"A ajuns și ciudata aia!"
"Nu trage lovit mașina pe drum"
"Ce-ai făcut de ai întârziat? Iarăși ai stat cu prietenii tai ciudați virtuali?"
Etc
Ea nici nu își vede de treabă până la urmă știe că eu am curajul sa o rănesc știe că am curajul sa ii fac felul dar nu mă lăsa în pace(nu nu înțelegeți greșit nu nu sunt o pshicopata nu nu am probleme de comportament dar am limite și când ajungi la limita orice om poate face ceva necugetat)
Nu pot sa plec de aici nu pot sa fac nimic sa scap de asta.Cum as putea sa scap de ea nici de toate poreclele etc etc.Eu nu o să mă schimb pentru ei și nici pentru oricine altcineva.
Ajutor va rog!
Cum pot scăpa?

Răspuns Câştigător
| NAT0 a răspuns:

Prin clasa a 7a, aveam două colege care una doar bună de gură şi o altă tipă care se avea bine cu toţi băieţii. La o oră, tipa bună de gură că nu a fost ajutată de tipa respectivă a început s-o insulte. După oră, tipa care se avea bine mai cu toţi, a lovit-o pe tipa asta bună de gură de în 5 minute avea fruntea cu 5cm mai mare.laughing A pus-o la punct, csf. Oricum a fost foarte apreciată pentru curajul dat şi că nu a deranjat-o că i s-a scăzut un punct la purtare. Cam atât. Dacă cu vorba bună nu merge ştii ce urmează.laughing Şi aşa poate ţi-ai putea câştiga respectul în clasa respectivă.

1 răspuns:
| Ara997 a răspuns:

Bun, ai ceva ce nu are "regina" - ce anume ramane sa-ti dai seama singura (carisma, esti enigmatica, te intelegi bine cu baietii, esti mai frum decat ea. si ea vede asta )
sa fi sigura in spate e INVIDIA. e simplu incearca sa te traga in jos pentru ca te percepe mai sus decat ea.
pe acest rationament trebuie sa-ti cladesti apararea:
plaseaza calm frumos raspicat o intrebare :
fata, ce complexe ai?
ca daca ai fi mai desteapta mai frumoasa ..etc, eu nu te-as mai "deranja".
bafta! si capul sus (ai tu ceva al tau ce ea nu are -sic!)