| blurixe a întrebat:

Deci eu in a5a ama vut media 10 pe linie, a6a o singura medie de 9 (9.96 media generala) iar acum sunt a7a sem. I si am multe note proaste, iar de o parte din ele parintii nu stiu. Sunt foarte dezamagit de mine, la chimie am media 8 (un 7 si un 8) la fizica 9 (8 si 10), la tehnologie am doar o nota de 8, la civica imi iese 9 (8; 10; 10) >= dar pe asta mi-o indrept, si la istorie si biologie am dat cate o lucrare la care voi lua 7-8, deci media 9. Per total o sa am media semestriala 9.60.

Sunt foarte dezamagit de mine. De la 9.96 la 9.60 e destul de rau. straight face Totusi, notele proaste pe care le-am luat sunt la materii care un imi vor ajuta in viata fiindca eu vreau sa devin avocat, iar la lb romana si matematica am tot 10 pe linie, ca anul trecut. La engleza tot 10 pe linie iar la franceza momentan am un 9 dar voi mai lua eu un 10.

Nu numai ca parintii mei vor fi dezamagiti si ma vor certa deoarece ei sunt foarte duri, dar sunt is eu foarte dezamagit de media mea straight face

5 răspunsuri:
| StarkWolf a răspuns:

Asa si care este intrebarea ta? Cu ce vrei sa te ajute TPU?

| blurixe explică:

Sa trec peste asta happy

| muceacitalinda a răspuns:

Buna! sincer o sa iti spun adevarul multi copii de varsta ta si-ar dori asaa medii si note, esti un copil foarte inteles. media 9.60 e enorm de buna si cand te candesti ca altii iau numai cinci la medii. parintii tai sunt singura ca te incurajeaza. si pana la urma si ce? mediile bunde sunt de la 7 la 10 si cele proaste de 2-6 de la sapte in sus sunt bune nu mai vorbesc de 10. fii curajos/a si numai fii asa dur/a cu tine. o sa cresti si mai mult in invatatura doar e o perioada la fel ca celalalte dar tu esti obisnuit cu notele bune.e ceva bine. succes la scoala! ps eu sunt a 6 a!

| muceacitalinda a răspuns:

Funda plizz! e cel mai bun raspuns care te incurajeaza!

| lovelyGirl4ever a răspuns:

Daca nu ineveti...Glumesc.Pai nu stiu explica-le parintilor tai ca acele materii nu iti folosesc pe viitor.Dar,daca la acestea ai mediile astea,la celelalte trebuie sa mergi si sa iei punctaj mare la concursuri si olimpiade (macar la sector sa ajungi cu olimpiada,daca mai mult nu se poate(+ca profesorii apreciaza).Dar,totusi,pentru cultura ta generala, nu crezi ca ar fi folositor sa inveti? Multi iau note mari in clasele mici, iar dupa...o iau pe alte cai (nu ma refer aici la dorguri, baututra si altele, ca stiu ca nu vei ajunge in halul acesta)adica nu mai invata.Se dau rebeli laughing.De parca ar parea super eroii daca fac asta.(pff, ce sa-i faci, asta e generatia noastra).

Ps: Scuze daca sfatul meu nu este exact ceea ce te asteptai.Am 12 ani.In clasa a V-a mi-a iesit media anuala 9, 82, iar acum sunt clasa a VI-a si pe semestrul I am 10 toate mediile.Si crede-ma trebuie sa muncesti pentru asta, deci te felicit pentru rezultatele obtinute pana acum.