| IonelaS12 a întrebat:

Deci. eu si iubitul meu avem 3 ani de relatie. se intampla uneori ca el sa aiba nevoie sa-si cumpere ceva... si in acel moment e posobil sa nu aiba destui bani la el. Eu ii zic ca ii dau eu bani ca si asa el cheltuie cu mine zilnic o multime de bani..si il inteleg ca ramane fara uneori. Nu credeti ca ii cer eu sa cheltuie banii pe spatele meu. doar daca ii zic ca imi place ceva anume. Ma trage fortat in magazinul respectiv ca sa imi ia acel lucru. cu toate ca nici macar nu ii cer sa o faca. si cum ziceam. atunci cand se intampla sa nu aiba bani destui..si vreau sa ii dau eu banii de care are nevoie. nu vrea sa accepte banii de la mine. dc oare? Nu inteleg. avem atata timp impreuna. pentru mine banii mei sunt si banii lui. Dar el se simte prost sa platesc eu ceva pentru el. desi la relatia pe care o avem nu ar mai trebui sa se simta prost

12 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Tine de el ca e perfect laughing nu mai cauta explicati laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru Freya1):

Perfect, a? Materialisto!

| Freya1 a răspuns (pentru anonim_4396):

laughing nu sunt materialista dar o spuneam sub forma de gluma sa fim seriosi daca tot vroia sa ii ia ceva ii lua fara sa ii spuna lui ca un barbat adevarat nu ar fi zis catre iubita lui "iubire ia cumparami si mie ceva de imbracat sau de mancat ca si eu ti-am facut cinste cand am iesit in oras"

| anonim_4396 a răspuns (pentru Freya1):

Maaaateeeriiiiaaaliiiiistoooooo!

| Freya1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Bleee tongue

| PersonajFictiv a răspuns:

Se simte femeie,asa e si la mine,ma simt femeie cand primesc bani de la o femeie.
De ce? Ca am sentimentul apoi ca datorez ceva cuiva.
Dar sa fiu obiectiv,e un defect al meu si o prostie din partea mea,daca esti intr-un cuplu, e ok sa se faca si astfel de chestii, sa se imprumute, sa se ajute, dar ca si idee e vorba de orgoliul masculin. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ziceai doar 2 ani de relatie imi faceam griji laughing. Nu e problema mare. Asa fac si eu cu prietena mea. Prefer sa imi cumpar alta data decat sa ii cer ei bani. Asa e comportamentul meu tampit. Nu accept nimic de la nimeni. Poate asa e si el.

| IonelaS12 explică (pentru anonim_4396):

Dar e enervant cand vad ca el cheltuie atat cu mine si cand vreau sa il ajut cu bani nu accepta. si m.am chinuit ogramada sa-l fac sa inteleaga ca nu se intampla nimic daca platesc si eu odata!

| anonim_4396 a răspuns (pentru IonelaS12):

Inteleg situatia. Dar cum am zis, la mine se rezuma la ce am zis mai sus. Nu ma pot schimba, asa sunt eu. Zic din nou, poate asa e si el. Naiba stie. Nu trebuie oricum sa te deranjeze asta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cati ani are iubitul tau?

| IonelaS12 explică (pentru anonim_4396):

Are 20 de ani.

| anonim_4396 a răspuns (pentru IonelaS12):

Vad in prima ta intrebare ca spui ca ai doar 17 ani. Poate el se simte prost sa ia bani de la o copila. E si asta o posibilitate.