| ifyoucanreadthisyouareawesome a întrebat:

Deci HELP. Situatie oribila.
Anul asta m-am mutat ntr-un oras la 5 ore distanta de casa, motivul mutarii a fost recasatorirea mamei si bineinteles sistinea ca ma va muta la o scoala mai buna si eu fiind in clasa a 8-a sa iau note in examene mai mari. A trecut aproape jumatate de an si nu-mi place deloc, ai mei se straduiesc sa-mi fie bine dar eu ma simt groaznic, plang, ma tot gandesc cand merg acasa.M-as muta la o scoala apropiata de locul in care am stat una mai buna dar nu la fel de buna ca asta, cred ca ar fi mai bine pentru psihicul mel pentru ca aici nu mai rezist, nu fac fata cu atata presiune, drumuri, cred ca as face o alegere mai buna privind liceul daca nu as fi epuizata si daca nu as mai fi presata mereu de gandul ca vreau sa merg inapoi. Insa nu stiu daca e o idee buna, adica da e o chestie de obisnuinta dar sunt clasa a 8-a si nu vreau sa risc nota mica la examene din cauza faptului ca aici nu ma simt deloc bine, nu ma motiveaza nimic si ma gandesc constant sa ma intorc.Pareri?

Răspuns Câştigător
| RaduIAndrei a răspuns:

Tu trebuie sa faci faci o alegere si sa nu lasi greselile altora sa-ti modifice echilibrul vietii. Convinge-ti parintii sa te lase sa faci ce crezi tu ca e bine pentru tine.

1 răspuns:
| mgtow a răspuns:

Esti mica tragi de jug pana ai sa depinzi de tine si faci ce ai chef. Nu reusesti sa iti convingi parintele asa cum nici pe tine nu te vor convinge copii tai.