| stormer a întrebat:

Deci, ieri(20.1.2012)am fost la scoala(pe noi diriga in fiecare ora de dirigentie ne muta cu cine vrea ea cica "sa devenim prieteni"), nu am avut nici o problema cu una din BFF-urile mele la scoala(in problema sunt vorba de 2:una care a lipsit de la scoala, Mara, si alta care a fost, Melisa)am ajuns acasa si am intrat pe mes si i-am dat tema Marei si nu am avut nici atunici vreo problema, peste cateva minute am primit de la 2 fete un mesaj in care mi-au zis ca Melisa a scris la status ca rade cu Mara(sau cv in genul asta)si sa le lase in pace... app Sabina(asta fiind eu)nu mai ai ce discuta cu noi(sau asa ceva) eram gata sa explodez in plans(sunt mai sensibila si asta ma afectat mult)am intrebat-o prima oara pe Melisa ce are cu mine si nu mi-a raspuns(am stat pana la 22:00 si i-am trimis mesajul pe la 17:00 )dupa am intrebat-o pe Mara dar ea mi-a spus ca cica eu le folosesc si ca dupa ce stau cu Livia(fata cu care stau in banca si cu care sunt DOAR AMICA)vin repede la ele dar eu nu fac asa va rog raspundeti repede am intrebat multa lume si ba nu stiu ce sa zica, ba imi dau sfaturi proaste daca imi dati un sfat bun, v-as aduce si Luna de pe cer(logik ca dau FUNDA dar repede pentru ca sunt disperata) HELP CAT MAI REPEDE (sper ca pana luni sa am un sfat bun)!

Răspuns Câştigător
| Nyary a răspuns:

Bai, si eu am vazut asemenea conflicte la mine la scoala, sunt niste fitoase, vor numai ele sa fie prietene si noh de asta repinge pe oricine chiar si daca nu le-a facut nimic, incearca sa le lasi in pace si poate vor veni ele la tine, sper ca te-am ajutat

5 răspunsuri:
| stormer explică:

Pardo am facut cateva greseli cand am scris scuze dar asta pentru ca nu prea vad bine cand plang ecranul si tastele

| stormer explică:

Da pai m-am mai linistit dar spuneti va rog (vb de scoala)credeti ca trebuie sa ii zic doamnei diriginte? sa stau mai mult cu livia si anca? pliz help(scuzati ca va stresez atat)

| Alliciaa a răspuns:

Numai "exploda" atat.ele nu merita prietenia ta, iar parerea lor nu trebuie sa te afecteze.eu cred ca ar trebui sa-ti faci noi prietene care sa nu fie asa rautacioase cu tine. Tine minte,indiferent ca esti bun sau rau, a-i gresit sau nu, intotdeauna va fi cineva care vrea sa-ti faca rau iar apoi se va intoarce la tine cand va avea nevoie de cineva.Incearca sa treci peste, doar nu esti "casatorita" cu ele si dai divort, sunt doar niste fete.Prietenii azi sunt, maine numai sunt, asa ca nu te atasa asa de tare de ele pentru ca nu merita.Gasesteti niste prieteni care sunt cu adevarati prieteni! Nu-ti fa griji, intr-o zi vei gasi un prieten adevarat.Lasa-le pe ele sa stea impreuna si nu te lasa intimidata de faptele lor si de ceea ce spun indiferent ca e de bine sau rau.Fa-ti o noua prietena si arata-le ca poti sta si fara ele, Nu sunt ele singurele pe lume! pupici

| denisa_4764 a răspuns:

Daca au facut cum spui tu inseamna ca nu iti sunt bune prietene...

| Gummii_Deedy_1993 a răspuns:

Spunele celor doua Bff ale tale, ca daca cu adevarat au incredere in tine, logic ca te vor crede. Si tipa aia Livia, nu stiu thinking, incearca s-o evitiwinking