| lorena66 a întrebat:

Deci in urma cu cateva zile colegii mei au mers intr-o excursie cu clasa de 2 nopți. Eu nu am putut sa ajung din cauza ca nu eram in țara. Dar prietenele mele cele mai bune mi-au zis cam ce s-o fi intamplat pe acolo. In locul meu a venit o fata, sa o numim "x". Ea e prietena buna cu crush (eu nu prea am cunoscut-o). Astfel ca la in moment dat cand ei jucau adevăr și provocare, procente și nu mai stiu ce, el a chemat-o prin spate sau idk sa ii zică ceva. Și cele mai bune prietene de-ale mele s-au dus sa vadă despre ce e vorba. Au văzut ceva scris de el pe geam (plouase cu gheata deci se făcuse condens pe acolo) "Y (numele lui) + Z (care ar fi însemnat fata anonima - sa nu-și dea colegii seama, la urma urmei e un autocar, poate vedea oricine) și apoi spune "Da’ sa nu zici ca am ținut secret de câțiva ani!". Si fata aia se întâlnește mâine cu prietenele mele (eu nu-s in țara încă) și le va spune cine e fata. Faza e ca ele ma bat la cap ca eu sunt fata aia de care ii place. Recunosc, suntem apropiați și in urma cu o luna și el a recunoscut ca ma place, dar nu stiu dacă m-a mintit sau nu. In ultima vreme imi raspunde repede la mesaje, ba chiar mi-a și povestit ce s-a intamplat in excursie. Dar cand ne întâlneam pe la scoala, el își schimba atitudinea, de parca ii era rușine sa vorbească cu mine. In timpul orelor își fixa ochii pe mine atunci cand vorbeam cu cel mai bun prieten al meu(care aparent e și cel mai bun prieten al lui) și intr-un fel ma făcea sa ma simt ciudat. Aah, iar cea mai amuzanta faza e ca ieri am primit un mesaj de tarot pe email (nu întrebați) cu faza ca ma place și ca nu ar trebui sa am dubii, doar ca exista o "femeie"(ma gândesc ca x, sau cum am notat-o) căreia ii spune tot ce are pe suflet și care nu ar avea ceva cu mine, caci oricum nu ne cunoaștem, însă care ar putea reprezenta obstacole intr-o relație posibila (citez).
Dar dacă nu ma place, credeti ca ar mai avea rost sa incerc? Adica sa ii mai dau mesaje pe timpul verii?

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să încerci și dacă nu te place, are rost.

1 răspuns:
| Adry05 a răspuns:

Posibil să te placă.
Poți să-l chemi să ieșiți dacă tot e vară. Dar într-o manieră prietenească, cum ți-ai chema și prietenele