| mezeicristina33 a întrebat:

Deci lumea de ce nu crede in Dumnezeu? argumente//?

16 răspunsuri:
| vlad1000 a răspuns:

Biblia este ca o carte normala, fictiune happy Nimic de acolo nu prea poate fii dovedit

| corbulalbrosu a răspuns:

Fiindca orice persoana care este inzestrata cu ratiune si logica, nu poate sa accepte si sa conceapa sa creada intr-o "himera" inexistenta. big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deoarece ei vor ceva concret in care sa creada, vor dovezi, cineva in carne si oase. Este si datorita faptului ca odata cu evolutia tehnologiei, lumea s-a modernizat, au aparut diverse persoane "importante" care si-au exprimat opinia fata de acest concept, spund ca ei nu cred in Dumnezeu, atragand dupa ei ft multe persoane. Este un subiect destul de controversat, fiecare alege in ce sa creada. Osho spunea ca si ateii se contrazic, adica de ce sa lupte impotriva unui lucru in care nu cred?

| mezeicristina33 explică (pentru anonim_4396):

E si satana e in carne si oase>>? ce logica aveti mai.

| anonim_4396 a răspuns (pentru mezeicristina33):

As vrea sa-ti vad si tie parerea.

| mezeicristina33 explică (pentru anonim_4396):

Deci fi atent/a daca tu spui adevarul si nu ai dovezi nu trebuie neaparat sa ai pe cineva in carne si oase ca sa crezi sau sa lamuresti acea pers. exista poze...hartii..alte indici...asa si cu biblia si Iisus..imi pare rau ca nu crezi.dar poate te schimbi pe parcurs.
exista atatea dovezi..si totusi nu vedeti!

| anonim_4396 a răspuns (pentru mezeicristina33):

Nu ai inteles. Eu nu am spus ca nu cred in Dumnezeu, eu doar il vad altfel si chiar ma bucur ca in sfarsit am putut descoperi asta. Tu ne-ai intrebat de ce lumea nu mai crede in Dumnezeu? Atat. Exista dovezi, m-am convins de asta. Sper ca te-am lamurit.

| mezeicristina33 explică (pentru anonim_4396):

Da da scuze poate am gresit

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Unde ramasesem?
a, da
ce proasta-i ma_ta

| Elide a răspuns:

Unii nu cred in El deoarece e mai "cool" să fi ateu "jmeker" bazat pe stiinta, dar ei nu înțeleg o chestie nu au cum demonstra că nu exista, ei doar iau diferite ipoteze... daca marii oameni nu au crezut în El eu de ce sa cred? Și daca Stephen Hawking a zis că nu există Dumnezeu și totul a început cu big bang.ul cică așa e, e doar o ipoteza care nimeni nu o poate demonstra deoarece n.ai fost acolo sa vezi... universul are multe mistere nerezolvate, marii oameni de știință nici măcar nu știu cum se foarmeaza stelele..Alții cred în Lucifer că și creator mai mare aberații mai rar întâlnești.

Răspuns utilizator avertizat
| mezeicristina33 explică:

Pacat de tine serios...

| mezeicristina33 explică:

Despre ce vb aici?