| Ramonaaaa a întrebat:

Deci mai demult am fost cu un baiat dar eu m-am despartit de el pentru ca la momentul respectiv credeam ca il vad ca pe un amic. Dar in tot acest timp cat am fost cu el, prietena mea cea mai buna l-a placut dar nu s-a bagat ca sa nu imi strice relatia.
Atunci cand am aflat am incercat sa ii combin si am reusit. Dar baiatul asta mi-a spus ca nu tine la ea deloc si ca sta cu ea pentru ca noi, intr-un fel, l'am obligat. Mi'a spus ca inca tine la mine.Stiu ca as putea sa il recuceresc dar este in joc si prietena mea.
Nu vreau sa ma bag peste relatia ei si sa o ranesc. Ce sa fac?

3 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

E destul de complicata situatia.Si va si mai complicata cand prietena ta va afla adevarul.Se va simiti folosita si nu e deloc un sentiment placut. Cel mai bine ar fi sa vorbesti cu el, daca nu o place n-are sens sa stea cu ea, sa se desparta de ea si voi sa ramaneti amicihee hee

| Silvia a răspuns:

Ai încercat să îi pui împreună, ai reuşit. Însă dacă el nu o place şi te place pe tine şi îl placi şi tu, prietena ta nu ar trebui să se supere. Vorbeşte prima dată cu ea şi spune-i care e situaţia. Dacă te-a înţeles o dată, te va înţelege şi acum, dacă e prietenă adevărată. Bafta!happy

| biancabellaa a răspuns:

Asta inseamna ca esti o prietena buna si nu vrei sa o trista si asta cred ca ar insemna mult mai mult pentru ea si daca ar tine la tine ar trebui sa inteleaga ca voi doi va iubiti cu adevarat si sa nu se mai bage in relatia voastra...