| anonim_4396 a întrebat:

Deci mdeah,cand vine cineva pe la mine,doamne sunt asa amabil cu ei, si ei cred ca si-au gasit cel mai bun prieten, dar eu nu stiu cum sa fac sa scap de ei.Deci da,vii prima data,sunt amabil cu tine, dar dupa nu mai reusesc sa scap de acesti oamenii.De exemplu unii prieteni cand vin din anumite motive...cum as putea sa ma fac "mai rau"? De abia pot spune "NU" cuiva..si unii chiar abuzeaza de asta..Am nevoie de o schimbare, dar nu stiu cum.

4 răspunsuri:
| teo530 a răspuns:

Trebuie sa fii mai dur atata tot.

| cevdet a răspuns:

De ce ii mai inviti?

| anonim_4396 explică (pentru cevdet):

Unii vin ca să le dau teme, alții se auto invita...

| NanaTuna a răspuns:

Uita-te la filmul "Yes Man!" e cu Jim Carrey. Acolo e o sitatie asemanatoare, doar ca invers laughing Osa te distrezi, merita ^^