| Alexandros a întrebat:

Deci mi-am făcut gaură în ureche la un magazin de piercing si am folosit pistolul. Am păstrat cercelul pentru mai bine de o lună și am cumpărat altul si acum ca tot scot si il pun am început sa nu il mai pot baga în ureche, mai precis nu mai pot găsi gaură din spate a urechii si acest fel încerc să îl pun si nu pot si imi mai iese si sânge câteodată (am făcut si o mică buba in spate la ureche ). Si m-am gândit sa ma duc sa imi fac iar gaură doar că acum sa imi facă cu acul peste gaură pe care o am ( adică sa imi puna acul in gaura care e făcută Deja cu pistolul) in acest fel sper sa mi se mărească gaură. Ce sugestii aveți sau nu stiu ce credeți?

Răspuns Câştigător
| Furnicuta000 a răspuns:

Ai stat mai mult timp fara cercel in ureche si s-a mai astupat din gaura?
Poti sa o largesti cu un ac sau branula (branula se foloseste in saloanele care se respecta sau pistol de unica folosinta, nu pistol din ala mare ca ala nu e igienic). O sa te doara putin dar trebuie sa tii mereu cercelul acolo. Ia-ti un cercel medicinal de la farmacie daca vrei.

| Alexandros explică (pentru Furnicuta000):

Maxim 2 zile fără am stat cercel. Am înțeles deci aș putea sa imi bag un ac si in acest fel as putea largi gaura?

| Alexandros explică (pentru Furnicuta000):

A și tocmai am văzut ca gaură din spate al urechii nu prea se mai vede

| Furnicuta000 a răspuns (pentru Alexandros):

Poti sa iti largesti cu ce vrei tu gaura, ma gandeam numai sa nu te doara. Si sa tii in permanenta cercel in ureche ca altfel se astupa mai ales ca e proaspata.

Si daca folosesti ac, sa il treci putin prin spirt si apoi prin flacara unei brichete ca sa se sterilizeze.

4 răspunsuri:
| vmalex21 a răspuns:

Cand iti faci gaura cu pistolul trebuie sa tii cercelul medicinal cel putin 6-8 saptamani in care sa il rotesti zilnic ca sa se formeze gaura nu înainte de a curăța zona cu un unguent special sau macar sa o spel cu sapun Protex si apa calduta.Pe urma e posibil sa fie si o alergie la materialul noului cercel, iti recomand sa iti cumperi unul din aur(nu e chiar asa de scump)sa il pui acolo si sa folosesti un spray pe baza de apa de mare si crema de galbenele.Nu are niciun rost sa iti mai faca cu acul decât dacă gaura e înfundata cu totul.Ai grija ca in primele luni se închide un doi, stiu ce zic pentru ca si eu mi-am făcut în urmă cu vreun an gaură în ureche si mi-am pus cercel.