| diana_6081 a întrebat:

Deci...nici nu stiu cum sa incep. Va rog din suflet: daca nu-l suportati pe mj, nu raspundeti. Pana vara trecuta nici nu stiam cine e michael jackson. Cand a murit, am aflat. Pur si simplu am fost vrajita de el. Nu stiu cum sa va explic, va rog sa nu radeti. M-am indragostit de el (1989-1998). Prima data am zis ca nu e real, ca mi se pare. Dar peste luni de zile mi-am dat seama ca e ceva mai mult. Si nu-mi place de niciun alt baiat de la mine din cartier sau din clasa. Il vreau doar pe el! Vreau sa-l uit. Cred ca am pe calculator vreo 130 melodii de-ale lui si poze la fel... faza e ca ma gandesc non-stop la mj, deci sunt obsedata. Si nu stiu ce sa mai fac. Vreau sa ma indragostesc de baieti de varsta mea, dar nu pot. Simt ca el e singurul pe care il vreau pe lumea asta. Va rog sa ma ajutati, dar fara sa va bateti joc. Eu sunt din Brasov, daca sunteti tot de-acolo, nu stiu ajutati-ma. Va dau fundita.

Răspuns Câştigător
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Nu o sa rad de tine. Problema este ca tu il idolatrizezi. Nu ai cum sa fii indragostita de o persoana pe care nu ai vazut-o niciodata face to face. Iti place cum canta, stilul lui s. a. s. a. Dar nu esti indragostita de el, stai linistita. Nu asculta numai melodiile lui, asculta si trupe dance, rock, metal. Cu timpul o sa uiti de melodiile lui si de el, pentru ca trebuie; este mort, este in alta tara, si a fost un mare star. Gandeste-te. Bafta!

pa, pa.

11 răspunsuri:
| Kenny a răspuns:

Asteapta si o a sa treaca. Dragostea te loveste exact atunci cand ai mai putina nevoie de ea. Eram obsedata (la propriu) de Billie Joe Armstrong pana a inceput sa-mi placa de retardatul clasei, deci ai grija. laughing

| Alee_6805 a răspuns:

Nu am de ce sa rad.Este normal asta se intampla tuturor fanilor.Si mie la inceput, acum imi place de un baiat de varsta mea, dar mereu imi zic:"oricum Mike e pe primul loc, el mereu va fi primul baiat pe care il iubesc vesnic". Iti dai seama cate fete sunt indragostite de el, mai ales in ani pe care i-ai mentionat tu.Adica sa fim seriosi este super frumos si bonus are un talent nemarginit, are o inima de aur, este modest si onest{este baiatul ideal}. Eu zic sa nu renunti la Michael, incearca doar sa te indragostesti de un baiat de o seama cu tine, cauta un baiat cu aceleasi gusturi ca ale tale, gaseste un baiat care sa-i placa si lui de Mike.Si stai linistita si eu am patit la fel pe 25 iunie am aflat ca a murit un inger.Este trist, dar Mike va trai vesnic in inimile noastre. Te pup. Sper ca te-am ajutat

| bxxt a răspuns:

Sincer nu imi place de el, dar am o prietena care a patit la fel( cand am vazut intrebarea am crezut ca e ea) a aflat de mj numai dupa ce murise(mai auzise si mai demult dar crezuse ca a murit ) si atunci a inceput sa-i placa. nu il iubeste chiar atat de mult ca tine, dar sa stii ca si eu am fost fana a multor baieti, cum ar fi luke benward si mi-a placut de un baiat doar pentru ca semana cu el, dar aceste lucruru sunt trecatoare, sfatul meu este sa cauti vedete de varsta ta de care apoi sa te atasezi si sa uiti. fii linistita, oricum o data si o data tot iti vei gasi jumatatea si mj va fi doar un idol pentru tine... sper ca ti-am fost de folos. te pup pa! (si intr-adevar daca vrei sa scapi de aceasta obsesie sterge pozele cu el si melodiile, nu pe toate dar sa ramana doar cateva, cate are un fan oarecare)

| Mary Marry a răspuns:

Buna, nu rad deuarece si eu sunt oarecum obsedata de el :D

Si eu ma gandesc aproape incontinu' la el,
Si chiar daca nu il ascult doar pe el(chiar daca majoritatea timpului pe el il ascult), mie imi place sa ascult si Rihanna, Beyonce, Lady Gaga, Janet Jackson, Timbaland, etc.
Dar chiar si asa tot la el ma intorc.
Ma rog eu stiu de el de cand aveam vreo 2 ani asa. Dar nu am fost fan, imi placea de el, il respectam ca artist si om, imi placea si de cum arata, dar nu eram fan. Fan am devenit, spre rusinea mea, dupa ce s-a intamplat...sti tu... :(
Chestia e ca eu imi dau seama ca nu pot ''sa fiu cu el'', deuarece el nu mai e :( :(((, chiar daca era, era mult prea batran pentru mine, eu sunt doar un copil si stateam si departe unul de celalalt.
Dar mie in afara de el imi place foarte mult de Prince, baiatul lui:
http://www.x17online.com/......2-full.jpg
http://www.newsoftheworld.co.uk/......57076a.jpg
http://images2.fanpop.com/......62-350.jpg
http://2.bp.blogspot.com/......08-799.jpg

Adica mie mi se pare un baiat super dragut
Iar, ne intoarcem la Michael.
Asta e, la alte fete le place de Justin Bieber, Joe Jonas, Zac Efron, Brad Pitt, etc.
Noua ne place de MJ.Si dupa parerea mea Michael e mult mai frumos decat toti la un loc. :) :D ::x
Si nu trebuie sa il uiti, trebuie doar sa te gandesti ca el e acolo sus, te vede si simte ca ti la el.Si trebuie sa iti spui ca NU ai pur si simplu cum sa fi cu el si nici macar sa il intalnesti.
Nu te ingrijora, cum am zis nu e nimic anormal, mai ales ca eu zic ca nu i mai mult de 16 ani.Deci,e normal sa te ''indragostesti'' asa, fara sa iti dai seama, mai ales ca iti place muzica lui, persoana lui, etc. Iar noi, tinerele, incepe sa ne placa de oricine ne impresioneaza, iar pe cel care il admiram cu toata stima sa ne ''indragostim de el''. Asta e adolescenta si tineretea.

Deci nu iti face griji, RELAX.
Iar daca nu vrei sa iti mai placa, chiar daca, cu asta nu sunt de acord :( :), ti-am spus stai si gandeste-te ca nu ai cum sa fi cu el, si gandeste-te la alti baieti, si uita-te la poze cu alti baieti.
Iti recomand la Johnny Depp, Brad Pitt, sau daca ai, sau vrei la poze cu colegii tai de clasa, sau amici tai.
Si daca nici asa nu merge, daca ai o reltie buna cu mama ta, si nu tie rusine sa vorbesti deschis cu ea despre orice(mie imi rusine sa vorbesc cu ea despre mai multe lucruri, inclusiv MJ)dar daca tu poti, spune-i si vezi ce zice.

Dar totusi...nu il uita pe Michael...acum dupa ce el nu mai e, este important ca fani lui sa il pretuiasca si sa ii duca numele mai departe tuturor generatiilor care vor urma.Deuarece el nu mai are cum sa isi faca reclama singur.

Pa si succes!

| Mary Marry a răspuns:

Of.Imi pare rau ca ai ajuns sa faci asta si ca ai procedat asa. sad Dar daca crezi ca asa e mai bine pentru tine...Chiar imi pare rau. Sper la fel ca si Luiza sa te intorci la muzica lui Applehead(porecla lui Mike) si sa spui ca esti iar fanul lui. happy sad

Ce e clar, eu il voi iubi mereu, tot restul vieti mele. El este idolul vieti mele.Eu semanad atat de mult cu el.Adica eu credeam ca sunt o ciudata, care este mai mereu foarte timida si singuratica si care muzica este cel mai important lucru de pe aceasta planeta.Credeam ca nimeni nu mai e ca mine, dar m-am inselat. Mike era cel care era ca mine. Dar cum am zis.Eu il stiu de foarte mica, dar nu am fost fan, doar imi placea de el, il respectam ca artist si om dar atat.Nu stiam mai nimic despre viata lui. Dar cand am aflat am spus ca Michael este exact omul care m-ar fi putut intelege perfect cat si eu, de asemenea l-as fi inteles perfect.Si il inteleg.Plus ca il iubesc enorm.

Si acum chiar daca...PS:Nu ma intereseaza cati stupizi o sa imi dati cei care nu il plac pe Applehead. Puteti sa imi dati si o mie ca nu ma intereseaza.Eu mi-am spus ce am in suflet si ce gandesc.

Deci in concluzie, SPER sa te intorci la Mickey

| zooooza a răspuns:

Nu am de ce sa rad.Si eu simt acelasi lucru fata de Michael.Il iubesc enorm.
Nu trebuie sa il uiti sau sa iti stergi pozele si melodiile lui.Pentru ca asa o sa fie mai rau.Gandeste-te ca daca nu il vezi o perioada indelungata sau nu il asculti in momentul in care o sa ii vezi pozele o sa il iubesti si mai mult.Asa ca nu e o idee buna.
Nu stiu cati ani ai. Dar o sa vezi ca o sa gasesti barbatul potrivit pentru tine. Poate sa semene cu el.
Eu am 11 ani si imi zic mereu ca omul potrivit pentru mine este acela care sa verse o lacrima in momentul in care vede copii abandonati, filme triste...Sa iubeasca copiii, sa aiba acea slipire in ochi care sa te cucereasca, sa fie sensibil.Doar pentru a parea barbat asta nu inseamna ca trebuie sa se tunda periuta sau sa ridice greutati.
Stai linistita. O sa iti gasesti perechea! O sa veziwinkingsper ca te-am ajutat

| zooooza a răspuns:

Imi pare rau ca ai luat o asemenea hotarare.Eu nu il consider un Dumnezeu sau Iisus Hristos.
Nu e bine ce ai facut dar daca tu consideri ca asa trebuie...
Eu ii voi asculta melodiile si voi incerca sa ii indeplinesc dorintele pana in ultima clipa a vietii mele.Si nu ma voi da batuta pana nu ii voi indeplinii visele, de altfel si visele mele.
Sper sa te gandesti si sa te intorci la muzica lui Mikey.

| AndyNyappy5 a răspuns:

E mort. n`o sa-l ai niciodata. nici tu nici alta. nu stiu, si mie imi plac diversi, a fost o perioada in care eram nebuna dupa Bill Kaulitz, dar am realizat ca imi fac doar sperante si vise desarte, ca o sa fiu dezamagita. in iarna mi-a placut foarte mult de un korean dintr-o formatie de kpop. baiatul are 18-19 ani si i-am dat add pe myspace. si m-am uitat si eu la commentarii. erau atatea fete care vorbeau cu el, ca am simtit eu ca o sa fiu in plus. am lasat`o balta si m-am uitat la mine in scoala, am gasit pe cineva dar nu a mers. apoi...am inceput si eu sa ies ca tot omu` la mall, in oras, la sala, la patinoar si asa am cunoscut lume noua si am uitat de toate "vedetele" astea. incearca sa cunosti lume noua, sa iesi din casa si sa socializezi. e imposibil sa nu existe o alta persoana, un alt baiat care sa-ti placa. asa am fost si eu cu acel asiatic, nu imi placea nimeni ca "nu avea ochii lui" "nu avea zambetul lui" "nu avea piercinguirle lui" ...nu era el. dar pentru ce? sa fim serioase, au alt univers. asa ca respecta`l in continuare pe MJ dar atat. asta e parerea mea. la mine a mers. poate ca iti zic asta si pentru ca mie nu`mi place MJ si mi se pare ipocrizie sa ridici o vedeta in slavi dupa ce a murit, ca atunci cand era in viata ne durea in **** de el. asa vad eu lucrurile. bafta!

| Denii_9937 a răspuns:

Si eu il ador pe MJ:X dar nu in felul asta
adica il respect, il admir si niciodata nu as putea sa ma gandesc la el in acest mod.

| Halloween a răspuns:

Intrati pe www.jackohi5.tk si vedeti totul despre MJ (muzica-video-gratis, stiri)--inscrieti-va pe site pentru mai multe surprize

| diana_6081 explică:

Va multumesc din suflet dragilor pentru intelegere si pentru raspunsurile atat de delicate pe care mi le-ati oferit. Toti meritati fundita, dar a trebuit sa aleg un singur raspuns. M-am hotarat si am decis sa-i ascult intr-o zi toate melodiile si apoi sa i le sterg complet si chiar asa am procedat. Vreau sa o sfarsesc aici cu acest mj. El va ramane in continuare idolul meu ca raspuns la o intrebare de genu' dar voi asculta alte melodii. Il voi uita si imi pare rau pentru asta, dar pentru mine va fi la fel de indiferent ca si elvis, ca doar si el e un rege chiar daca melodiile nu-i mai sunt ascultate. Va multumesc mult si pe fanele aflate in aceeasi ipostaza, le sfatuiesc sa ia aceleasi masuri drastice pentru ca acest mj sa nu devina un drog, un viciu din care sa nu mai puteti evada! Continuati-va viata fara el si poate, poate intr-o zi il vom intalni in rai. Adio!