| anonim_4396 a întrebat:

Sunt baiat, am inaltimea de 175 cm si greutatea de 60 de kg. Ce ar trebui sa fac, ca sa pot ajunge la o greutate de 55 de kg sau maxim 57 de kg?
Cate mese pe zi ar trebui sa am? (momentan am doua)
Ce ar trebui sa consum si ce ar trebui sa evit pentru a slabi mai repede si mai usor?(fructe si legume deja consum zilnic)
Daca o sa consum orez zilnic, o sa ma ajute sa slabesc mai repede?
P.S. Sunt vegetarian, deci puteti exclude carnea din alimentatie, si sa nu imi spuneti ca sa fac mai mult sport, pentru ca sunt destul de lenes laughing
Si daca tot am pus o intrebare, stiti cumva cum pot face sa am pielea mai alba? Daca evit soarele mult timp, credeti ca pigmentul din piele (melanina) o sa se duca cu timpul?
Multumesc anticipat!

13 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Esti slab si asa,, pigmentul ala e al tau si nu prea ai cum sa albesti. Fa sport mult...cam asa slabesti, dar esti si asa slab. Asa eram si eu, eu acum sunt 'potrivit', nici gras si nici slab. La multi ani, da-o incolo de carne, face burta daca o mananci fara limita/

| LoveSleep a răspuns:

Ai nevoie de un psiholog.
Și mie îmi place Selena Gomez, dar nu întreb cum să fac să am vagin.

| untu a răspuns:

Pentru o viata normala ar trebui sa consumati 3 mese pe zi: micul dejun, pranzul si cina! Sunt importanta in viata zilnica a omului de rand!

| Mayhem666 a răspuns (pentru untu):

Eu nu am cerut o viata normala, am cerut sa fiu slab.

| anonim_4396 explică (pentru Mayhem666):

Cine sunt eu sa ma impotrivesc dorintelor tale? laughing
Ca sa slabesti trebuie sa ti cont de doua chestii esentiale : trebuie sa nu-ti fie lene sa faci miscare si sa-ti fie lene sa mananci
1. mergi cat mai mult pe jos ( renunta la autibuz in favoarea mersului pe jos deexemplu ), fa exercitii cand te uiti la anime-uri si iesi la alergat
2. - spuneti mereu cand mananci ca esti satul, ca nu mai poti etc., incearca sa-ti convingi creierul de lucrurile astea si abtine-te sa faci excese alimentare
- " dieta " trebuie sa se transforme in stilul tau de viata, nu sa faci asta 2 luni si dupa sa revi la vechile obiceiuri
- mananca putin, eu mancam o gustare dimineata ( placinta /cipsuri etc ) si mai mancam seara la 7 o masa calda si aia era ( tu ai putea sa-ti faci guacamole cu nuci - tine foarte bine de foame ^^ si nuca de cocos proaspata merge pe post de gustare pentru ca te satura dintr-o cantitate mica )
- cantitatile trebuie sa fie mici, cu cat ii dai organismului mai mult cu atat o sa vrea mai mult

Dar de ce sa faci asta cand exista pufuleti, cipsuri, napolitane, ciocolata, vieneze si cornuri?laughing De ce ai vrea sa slabesti asa mult?

| untu a răspuns (pentru Mayhem666):

Vorbeste cu medicul nutritionist si iti va face un program de slabit prin regim alimentar sau dieta!

| Clorox a răspuns:

Măi, stai naibii cuminte laughing
Ești ok așa cum ești, ești prea slab, vrei sa fii și mai rău?

| BlackRose03 a răspuns:

1.Esti bine si asa, dar fara sport nu slabesti.Ar trebui sa consumi 2 mese pe zi si o gustare daca vrei sa slabesti.Exbig grinimineata mananca o felie de paine integrala cu pateu vegetarian.De pranz mananca in jur de 6-7 linguri de mazare.Si seara un fruct.Mesteca fiecare imbucatura bine, va ajuta la digestie si la slabit.Eu cel putin asa fac. laughing
2.Nu consuma dulciuri, fa exceptii rar, la cateva saptamani.
3.Trebuie sa mananci sanatos, dar nu in cantitati mari.Si fructele contin zaharuri.Deci,daca vrei sa mananci orez fa-o in cantitati mici, te va ajuta.
4.Nu poti face nimic in schimbarea culorii pielii.E asa din nastere, orice ai face va reveni la culoarea originala.

| August99 a răspuns:

De ce vrei sa fi asa slab?

| Dragosdoar a răspuns:

Baga hentai si sti tu... ce mai departe laughing

| Juviia a răspuns:

Ohoo,ce mai zici de mine...160 si 62 kg

| NotMyFault a răspuns:

Cum vrei sa slabesti daca hibernezi? Mai ieși din bârlog, nu sta toată ziua in fata laptopului.
Cat despre culoarea tenului, degeaba stai in casa. Îți va ramane la fel. Asta e gena pe care ai mostenit-o.

| Ingognito a răspuns:

175cm si 60kg ești slab nu înțeleg dc vrei sa fi si mai slab, eu am 1.85 90kg si lumea zice ca sunt slab deci la 60kg ale tale ești GG