| M.D.Eveline a întrebat:

Deci s-a oprit sangerarea de 1 luna si 5 zile... dar apare ceva alb, e de rau?

11 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu e deloc normal ce ti se intampla. E foarte grava o asemenea sangerare si nu stiu exact ce secretie albicioasa elimin acum. Sa nu fie vreo rana pe col sau o tumora pe endometru. Du-te maine la ginecolog, fara sa mai astepti.

| JustMe a răspuns:

Cum sa tina sangerarea o luna si cinci zile:o du-te la ginecolog, ceva nu e ok

| DeNyyy a răspuns:

Pai de o luna si 5 zile nu ti-a mai venit? mama e asistent medical si mie imi aparea ceva alb inainte sa imi vina menstruatie si m-am speriat si eu dar mama mi-a zis ca e absolut ceva foarte normal

| MihAelA_1847 a răspuns:

De obicei secretiile vaginale, apar inainte de venirea menstruatiei.Cred ca cel mai bine ar fi sa mergi la ginecolog, caci noi nu te putem ajuta, iar ginecologul stie cel mai bine.

| warwara a răspuns:

Nu happy. Se numesc secretii vaginale si sunt normale. cauta mai multe informatii pe google!

| DeeDee007 a răspuns:

Nu cred ca este de rau.si eu in unele luni ma confrunt cu aceeasi problema ca tine happy

| M.D.Eveline explică:

De fapt o luna si 5 zile a tinut sangerarea

| M.D.Eveline explică:

Am 16 ani nu 10... si gta s-a rezolvat

| ydaflory a răspuns:

Nu.Nu e de rau. Ceva de rau ar fi daca aceasta secretie si-ar schimba culoarea sau mirosul(in galbui-maroniu, galbui-verzui, miros urat). Presupun ca e ceva nou pentru tine dar, cu timpul iti vei cunoaste organismul si vei observa modificarile ce apar pe parcurs.Aceasta secretie, in timpul dintre ciclul menstrual se va modifica, de la alb pana la incolor si cu o densitate apoasa.Fiecare organism este diferit si de aceea nu trebuie sa urmam sfaturi sau mai rau tratament dupa ureche.In cazul in care ai observat schimbari, fie ele cat de mici, recomand sa va adresati medicului ginecolog si fara rusine pentru ca sanatatea este cea mai de pret.Va mai recomand sa va protejati in timpul actului sexual, sa purtati lenjerie din bumbac, sa nu va spalati cu apa rece, spalaturi cu ceai de galbenele.Nu rtebuie insa sa exagerati cu toaletarea intravaginala pentru ca aceasta secretie are si un rol de lubrefiere si de ''autoigena''. Nu folositi tot felul de produse pentru igena intima gen avon etc.Adresati-va farmacistului, care va va prescrie produse speciale igenei vaginale, si indicatiile necesare. Iti urez multa, multa sanatate si ai grija de talica. Florentina.

| ydaflory a răspuns:

...si inca ceva...nu am inteles eu ff bine si exact intrebarea ta, dar ciclul menstrual nu trebuie sa depaseasca mai mult de cinci zile iar urmatorul ciclu menstrual la 28 zile. In acest caz trebuie! URGENT! sa va adresati medicului! GINECOLOG! Te pup! Florentina.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu auzi ce vorbesti? o luna si 5 zile? ti se pare normal? ce astepti ca sa mergi la ginecolog?