| yyyyy a întrebat:

Deci se; poate zice si Dumnezeu Tatal si Dumnezeu Fiul nu e asa? daca e asa atunci de pe logik mea ar exista doi Dumnezei dar acest lucru nu exista(asa ne-a zis proful). si daca nu sunt doi Dumnezei de ce amandoi se numesc asa? funda si voturi

Răspuns Câştigător
| JadeT a răspuns:

Asta este o chestie pe care noi copii nu o intelegem in biblie scriek Duumnezeu este tot si tata si fiu si duh fiindca asa este dar este un singur Dumnezeuhappyeste si biblie pentru copii unde iti explica mai bine.pup:*

4 răspunsuri:
| Crisis a răspuns:

Dumnezeu asa cum ne e prezentat in scoli [un tip barbos care te arde in "iad" daca pacatuiesti] nu exista, deci nu-ti mai bate capul cu intrebari inutile. Mai bine cauta, studiaza despre religie in amanuntime, despre alte religii, citeste Biblia sau altele daca te intereseaza.
Si oricum... Cum poti vorbi de logica, e vorba de Dumnezeu!

| tequillaXd a răspuns:

Pentru ca dumnezeu e sfanta treime

| Zøєy a răspuns:

Ar trebui sa-ti intrebi profu'winking

| Bubu_1372 a răspuns:

Dumnezeu Fiul eface parte din Sf Treimiebig grin-zeu Tatal, D-zeu Fiul si D-zeu Duhul Sfant dar impreuna formeaza un singur Dumnezeu intelegi? Dumnezeu Fiul este de fapt o intruchipare a lui Dumnezeu pe care muritorii au vazut-o! Sper ca te-am ajutatwinking
Daca nu mai bine intreaba profesorul