| simonafrumoasa a întrebat:

Deci stati sa va zic cum st treaba e la mine in scoala un baiat cu 3 ani mai mare. lunia si joia scapam la aceiasi ora de la scoala. mie imi place foarte mult de el. stiu unde sta si vreau sa merg ziu dupa el cu o colega pentru ca am observat ca este distant si nu vorbeste cu mine numai cand sunt colegii lui prin preajma. dar el merge in parc cum sa fac sa nu se prinda ca il urmaresc?

5 răspunsuri:
| LifeIsColour a răspuns:

Buna,in primul rand,spune-i adevarul. Minciuna are picioare scurte si pana la urma,baiatul respectiv tot va afla adevarul.Fa ceea ce iti doresti,ce te face fericita,iar daca baiatului respectiv nu ii place de tine, nu-i nimic, nu e un capat de lume, mai sunt baieti iar tu ai tot timpul din lume sa iti faci prieteniwinking. Gandeste-te ca ai ocazia sa il pierzi definitiv daca nu ii spui adevarul la timp, si incearca sa nu il mai urmaresti..asta pentru ca suna si pare ciudathappy.Pa-pa!

| Încrucişătorul a răspuns:

In primul rand, consulta un psihiatru in legatura cu relatia ta indirecta si "posesoare" cu el, chiar cu si diriginta. Totusi, faptul ca stii unde locuieste tipu' si-l urmaresti eeee... e.

| neutrino a răspuns:

Fa repede cursuri de specialitate.

| asclepius a răspuns:

Si crezi ca daca il vei urmari chiar si fara sa isi dea seama vei castiga ceva?straight face in fine daca nu vrei sa se prinda ca il urmaresti incerca sa vorbesti cu colega ta putin mai tare si sa spui si un : bine ca mergem la tine pentru ca probabil el nu stie unde sta colega ta dar ai grija cu baieti astia mai mare pentru ca daca ei se uita la fete mai mici de obicei nu e pentru ca le iubesc dar tu cunosti mai bine situatiawinking

| Dariiiii a răspuns:

Pai daca el nu e apropiat de tine si nu iti face avansuri, atunci inseamna ca nu te place ( parerea mea ) si daca o sa mergi dupa el acasa va fi sigur ca esti obsedata si ciudata.straight face Si crede-ma ca nu e bine sa creada nici ca il placi, nu mai zic de faptul ca tu stii unde sta. ii se va parea ciudat si asta il va face sa se indeparteze si mai tare de tine sau sa faca misto. deci mai bine imprieteneste-te discret cu el si vezi daca face el mai departe urmatorul pas adica sa iti spuna ca te place sa sa iti dea de inteles ca te place. Nu e bine sa fi prea disperata dupa el pentru ca vei fi luata de proasta.puppy dog eyes Sper ca te-am ajutat. Bafta.happy