| scump3tea a întrebat:

Deci, va rog fiti buni si ajutati-ma iar eu va voi rasplati cu fundita! Deci cu 4 luni in urma i-am spus unui baiat!(Andrei) ca il iubesc. El mi-a spus ca ii pare rau dar el nu ma iubeste.Acum au trecut 4 luni si cu o saptamana in urma a inceput in fiecare zi pe mess sa imi scrie buna ce faci? Vorbim si la scoala dar doar ne salutam( eu 13 ani, el 15 pe 1 iunie)dar vreau sa va spun si ca noi doi am fost parteneri de dans la vals, si nu vobeam deloc, mai ales dupa ce i-am spus ca il iubesc.Si astazi la scoala prietena mea cea mai buna a spus ca cind a fost cu el in excursie sau jucat dea adevar sau provocare si ea l-a intrebat pe cine iubeste si el nu vroia sa spuna si ea l-a intrebat la ureche daca de mine, si el a spus ca da.Chiar si acum vorbim pe mess dar nu imi scrie nimic ca ma place sau ceva de genul asta, dar deja ne cunoastem ce e asa de greu? Si mentionez ca el avea o perioada ca nici nu il interesa de mine si acum la scoala face ce face si se uita la mine. Ce sa fac? Sa astept sa faca el primul pas? Daca il voi intreba eu cred ca voi parea o pitipoanca.Sa fiu mai indiferenta?

Răspuns Câştigător
| DelphhiN a răspuns:

Cred cacel mai bine.ar fi ca atunci cand vorbesti cu el pe mess sa ii spui ca mergi cu prietena ta la un suc daca doreste sa vina.sau la scoala sa baci in voorba intreband-o pe amica ta daca mai mergeti astzi in parc sau sa va plimbati si evntual sa il intrebi si pe el daca doreste sa merga.in asa fel inxca sa fii cat de cat indiferenta si distrata sa nu vada ca ti-ai dat seama ca te place sau ca ar dori sa fiti impreuna...si poate. daca iesiti asa demai multe ori sa...il intrebe prietena ta ca sa nu fie prea direct daca i-a placut cu voi si daca ar dori s mai iasa.sa il lase nr de tel sa il contacteze cand mai iesiti la plimbare si ca prin "minune" sa nu mai aiba bateri si sa ii salvezi u nr de tel si eventual sa ii dai beeptongue sper ca ti-am fost de ajutor daca mai ai nevoie de ceva tr un msj privat:* te-am tzukt fundissatongue?

3 răspunsuri:
| diana_6879 a răspuns:

Intreaba-l dar nu foarte direct adica intra in discutie si gasesthi thu momentul ideal sa-l intrebi. funda?

| Laurixu a răspuns:

Nu.l mai intrebare ca in mintea lui devii enervanta. lasa.l pe el sa.ti spuna.sau ai putea sa afli d la pr tha daca te iubeste, etc

Baftaa:*:*

| CRETZULINAA_9710 a răspuns:

Si eu am facut primul pas si am fost impreuna.acm nu mai suntem pentru ca e el un idiot dar asta e altcv...cred ca il interesezi chiar ft mult.si cred ca e timid cu tine pentru ca te iubeste