| MosonitorA a întrebat:

Decii, am o problema.:-s deci, eu plac mullt pe un baiat de la mine din clasalove struck dar nu stiu daca el ma place, adica suntem buni prieteni, vorbim mult, la scoala si pe mess, dar... el a zis ca o place pe o fata tot de la mine din clasa, adica eu inca nu i'am zis ca'l plac, vroiam sa'i zic, dar zilele astea a cam lipsitthinking, uneori se mai uita le mine, dar...nu stiu daca ma place:-\si vroiam sa stiu daca ar fi bine sa'i zic, adica mie mi'e frica sa nu mai vorbeasca, cu mine daca ii zicsad

Răspuns Câştigător
| andreeutzaa a răspuns:

Ar trebui sa ii zici cred eu. E cel mai bine pentru tine, asa nu mai ai chestiile astea pe cap si ai si tu un raspuns. Daca raspunsul va fi un nu, si e un baiat inteligent se va comporta intr-un mod sensibil si relatia vostra de prietenie va dura.Acum exista riscul sa nu mai vb cu tine dar daca o face mai bine asa.nu ai avut nimic de pierdut.Nu te gandi la el cand iei decizia dar la tine, cum iti e mai bine.