| FuNdITaPeNtRuMiNe a întrebat:

Despre ce suna carte poveste de iubire (love storry) de Erich Segal? funda!

Răspuns Câştigător
| carmmnen a răspuns:

Hey! e o poveste de dragoste dintre doi adolescenti Jennifer si Oliver care sau cunoscut la colegiul unde invatau (parca la Harvard). El provenea dintr-o familie bogata, iar ea se straduia din greu sa se mentina la scoala. Dragostea dintre ei era ata de mare incat au reusit sa se casatoreasca, iar Oliver s-a certat cu familia lui renuntand astfel la toata averea pe care urma sa o mosteneasca. mai tarziu, Jenny a aflat ca este bolnava de leucemie si a murit la varsta de 25 de ani. Cartea se termina odata cu moartea lui Jenny, iar in cele din urma Oliver s`a impacat cu familia lui... oricum sfarsitul e fff trist...