| PerPum a întrebat:

Despre transferul la alt liceu știu ca poți doar între semestre sau ani, de abia după primul semestru din a 9a
Dar cum mai exact ma mut? Cum merg sa vb cu directorul liceului unde vreau sa ma mut
In vacanța intersemestriala sau înainte de ea
De ce acte sau fișe am nevoie?

Răspuns Câştigător
| Ara997 a răspuns:

Inainte de vacanta te duci si vb acolo unde vrei sa te transferi
nu ai nev denimic cand scrii cererea la sf semestrului 1 oplantezi la secretariat
o sa vezi ce diferente dai daca schimbi profilul.
deci de vb te duci acu si vb.
pe urma cerere la final
de-acolo aflii exact cum sice ai de facut odata ce ti s0a aprobat transferul
scuze daca nu am fost foarte explicit

| PerPum explică (pentru Ara997):

Deci ca să înțeleg, mai întâi merg sa vb cu directorul de la acel liceu despre transfer etc, apoi merg la secretariat la mine să văd daca mă lasă sa ma mut... Sau? Scz sunt ff confuzălaughing)

| Ara997 a răspuns (pentru PerPum):

Nu,
te ducila directorul scolii lacare te transferi, (acum)
faci cerere la secretariatul scolii la care te transferi (la sf semestru)
la scoala ta nu faci valuri si nu spui ca vrei sa te transferi ( e litera de lege) - altfel profii te trantesc la note si numai indeplinesti conditia ca media ta sa fie media ultimului din clasain care te transferi. deci inveti te porti frumos, toate bune nu spui nici la colegi.
dacase aproba transferul, (si se aproba) scoala ta primeste notificare si este obligata sa-ti elibereze foaia matricola. directorul scolii tale nu are dreptul legal sa -ti blocheze transferul, avizul lui este pur consultativ.
tinem legatura

| PerPum explică (pentru Ara997):

Mulțumesc! Îți mulțumesc asa de mult, oricum nu spuneam la nimeni ca ma mut, din clasa gen, colegi si proces ÎNCĂ ODATĂ MULȚUMESC!

| Ara997 a răspuns (pentru PerPum):

Doamne-ajuta! O sa fie bine. bafta!

| PerPum explică (pentru Ara997):

O ultimă întrebarelaughing) daca merg de la mate info la mate info intensiv engleză crezo ca dau vreo diferență?

| Ara997 a răspuns (pentru PerPum):

Cel mult la engleza dai o testare dar nu se pune problema de examen de diferenta pentru ca trunchiul comun al curriculei este identic
practic intensiv engl se face in orele de optzional.
dar eu n-as da intensiv info pe intensiv engleza, atentzie sa nu te duci din lac in putz.

| PerPum explică (pentru Ara997):

Acum nu sunt la intensiv info, sunt la mate info simplulaughing)

| Ara997 a răspuns (pentru PerPum):

Nu vad nimic de ras.

| PerPum explică (pentru Ara997):

Scuze

| Ara997 a răspuns (pentru PerPum):

E ok.