| anonim_4396 a întrebat:

Din ce alimente sau bauturi iau proteine?
Cele mai multe au funda

Răspuns Câştigător
| missandrab a răspuns:

Pentru mușchi sau pentru a slabi? Branzeturi, fasole, oua, carne rosie- vita si peste, semintele in general, carne slaba-curcan, pasare; nuci, alune; masline, faina de grau, paste fainoase, struguri si salamuri.

| Cosmin86 a răspuns (pentru missandrab):

Salamuri? faina? straight face

carne rosie- vita si peste -> ai uitat porc

Si as mai completa cu : mazare, fasole, linte

| missandrab a răspuns (pentru Cosmin86):

Doar nu te apuci sa mananci fainalaughing Preparate din faina. Nu cred ca n-ai inteles. Tu n=ai precizat daca vrei sa slabesti sau sa pui muschi. Daca stii, atunci de ce ne mai intrebi pe noi?

| Cosmin86 a răspuns (pentru missandrab):

Eu nu am intrebat nimic. Iar preparatele din "faina" sunt o sursa foarte proasta de proteine.

| Florescu23012000 a răspuns (pentru missandrab):

Multumesc pentru raspuns :**. Pentru muschi ^_^ b-) laughing.

5 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Oua, carne, nuci, alune si seminte, branzeturi, fasole, linte, lactate.