| AliceHappyGirl a întrebat:

Din ce motive v-ati putea pierde interesul pentru o persoana?

Răspuns Câştigător
| Corina a răspuns:

Interesul pentru o persoana il poti pierde din mai multe motive: daca persoana respectiva nu se ridica la nivelul asteptarilor tale, daca te-ai plictisit de ea, daca n-o mai iubesti, daca te-a inselat, daca ai cunoscut pe altcineva, despre care tu crezi ca intruneste mai multe calitati decat persoana cu care esti deja. Si probabil, ca exista multe alte motive, dar cam astea imi vin in cap momentan.

10 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Cand as descoperi la ea defecte pe care nu mi le iert nici miewinking

| Bacemi a răspuns:

In primul rand conteaza personalitatea. Oricat de frumoasa ar fi o fata, daca e nesuferita si plina de figuri imi pierd orice interes. Conteaza mult si minciuna. Nu imi plac persoanele false.

| LoveForShania a răspuns:

Pai pur si simplu schimbarea lui. Poate deveni mai enervant, indiscret, mincinos... sunt multe cauze posibile. Parerea mea este ca odata ce te`ai atras de o persoana trebuie sa stii calitatile si defectele lui, pentru ca apoi sa nu fie prea tarziu; dar daca pe parcurs el se schimba, asta e problema lui.

| AdY a răspuns:

Imi pierd interesul pentru o persoana cind incepe un interes mai mare pentru alta.

| Petronela a răspuns:

Din indiferenta, minciuni etc

| Goofy77 a răspuns:

Sa nu mai iubesti?
sa nu mai ai incredere?
sa te fi mintit?
sa te intereseze altcineva?

| amOre) a răspuns:

Din cauza indiferentei.
depinde si din ce parte privesti intrebarea

| iulia276 a răspuns:

Imi pierd intereseul pentru o persoana cand ea nu mai are nici un interes fata de mine(sensul bun al cuvantului, ca aici depinde de intereselaughinghappy:*:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu una, după ce am fost ignorată câteva luni nu-mi mai păsa deloc de persoana resectivă. Răspunsul : Indiferenţa.

Am fost minţită, am iertat. Aşa ceva s-a întâmplat de vreo 5 ori[Ştiu, am fost proastă]. Răspunsul : Minciuna

| nadyuca a răspuns:

Daca sunt mintita de aceea persoana iar eu imi deschid sufletul in fata ei