| alpacca a întrebat:

Din motive religioase, părinții mei s-au supărat foarte tare pe mine. Nu m-au dat afară din casă, ci mi-au interzis sa mai ies pentru a nu face "spurcăciuni" cu prietenii necreștini. Așa că vreau să plec eu în chirie. Am 18 ani. Și vreo 2000€ strânși deoarece am lucrat la negru la rude care nu voiau sa imi faca contract sa nu plateasca taxe. Dar nu vreau să mai fac asta, vreau sa lucrez cu contract. Banii astia m-ar ține poate 2 luni. Am nevoie de job.

Unde pot lucra ca elev după ore?

4 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Poate la vreun pub. Incearca sa cauti joburi pe ejobs.

| Violleta2022 a răspuns:

Acolo unde gasesti de muncasi accepta sa lucrezi numai dupa scoala!

| alpacca explică (pentru Violleta2022):

Păi după școală vreau, sper că găsesc așa program.

| Violleta2022 a răspuns (pentru alpacca):

Noi chiar nu te putem ajuta, ca nu avem habar in ce sat, comun sau orasel esti tu si nici nu te putem supune unui interviu.
Cauta, mergi din magazin in magazin si intreaba. Vezi ca se poate job de weekend, numai sambata si duminica, platindu-se foarte bine.