| theprettyreckeless a întrebat:

Din nou aceeasi intrebare. as crede ca insist dar vreau sa fiu sigura caci sunt in clasa a a8a si sunt indecisa.
sunt la un liceu f bun, are profil real stiinte, real info, uman filo.
ma descurc foarte bine la romana si imi place engleza. as fi vrut sa dau la filo insa mi s-a spus ca nu prea ai optiuni pe viitor, slujbe, facultati, daca intelegeti, si nici parintii mei nu accepta. pe de alta parte imi place biologia si ma descurc la mate, chimie si oarecum la fizica. ar merge cred ca si stiintele insa oare e important sa inveti pentru ajunge ceva, a fi bine platit, a avea un viitor asigurat sau trebuie si sa faci ceva cu placere chiar daca nu prea ai beneficii.care e parerea voastra? la intrebarea asta as vrea chiar un raspuns complet, nu in bataie de joc. dau fundita.

Răspuns Câştigător
| anqutsel a răspuns:

Uite. Eu cand o sa ma duc la liceu. Vreau priofilul care sa`mi placa.si dar pe filo n`ai foarte multe oportunitati dar ai cateva.care t ajuta cu siguranta daca tie iti place.de ce sa te faci medic daca tu vrei avocat sau dc sa te faci avocat daca tu vrei profesor. Tu trebuie sa iti alegi...in primul rand ca tu vei urma meseria si daca nu iti place nu stiu ce rost mai are sa practici ceva ce nu`ti place asa ca fa`i ce iti place tie. te-am pupat... fundabatting eyelashes?

1 răspuns:
| lavynika a răspuns:

Trebuie sa faci ceea ce iti place.Eu sunt la profilul stiinte ale naturii si te asigur ca este un profil foarte greu.Trebuie sa stii foarte bine chimie fizica biologie si matematica.Romana si engleza faci la ambele profiluri reale.