| Ssssmokin a întrebat:

Din toamna incep facultatea, anul I. Problema este ca nu stiu daca sa merg la camin, sa iau chirie sau sa fac naveta. Din cate am inteles este mai greu sa intru la camin deoarece sunt relativ aproape de facultate ( 25 de km big grin). Iar anul trecut trebuia sa fie minim 50 de km. La naveta ar trebui sa fac in fiecare zi 25 de km dus-intors si mai ales daca am un orar divers cred ca o sa imi fie cam greu. Am gasit si o garsoniera la 180e cam la 10 minute de universitate, credeti ca merita?

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Dacă poți cămin, ia-ți cămin, eu am stat 2 ani în chirie la facultate și încă regret, e mult mai miștola cămin, mai ales dacă nu ești o persoană prea introvertită și vrei să-ți faci prieteni și să te integreezi

suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde ce modalitati de transport ai pentru acei 25 km.
Insa daca iti permiti chiria, nu e rau sa incepi sa stai pe cont propriu.

| Ssssmokin explică (pentru suntserios):

Pai am masina personala. Dar la orele de varf si uneori si la alte ore acesti 25 de km ajungi sa ii faci si in 2 ore din cauza traficului.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă ai banii respectivi, merită.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Daca ai bani de chirie...da. Desi la camine era fain sa stai in primii ani, sa vezi cum e viata de camin, o sa iti aduci aminte cu drag de ea, crede-ma.
Cu naveta nu este deloc ok.
Deci daca doar din alea poti sa alegi... chiria.

| Andreeush a răspuns:

Dacă îți convine să dai banii pe chirie poți să stai într-o garsonieră.