| anonim_4396 a întrebat:

Diriginta mea o ia razna! Cica ne scade nota la purtare pentru ca am chiulit si noi o data de la religie, se ia de o colega ca cica isi face unghiile din cauza colegilor sa fie acceptata sau ceva de genu, chiar daca nu e respinsa de nimeni. Si pentru acel chiul ne-o tinut o predica din aia: cand o sa fiti prin a 12-a sa chiuliti, cand deja va pregatiti pentru admiterea la facultatechatterbox Si cica fetele din clasa ne imbracam de parca avem 20 de ani si mergem in bar la agatat( asta chiar nu e adevarat!). Niste colege au salutat-o pe hol si ea nu a auzit si le-o tinut si lor o morala groaznica.Cand vine la ora nu face decat sa tipe si sa zica ca ea se chinuie sa explice(nu stie deloc sa explice si e profa de mate) si noi suntem cu capu' in alta parte si nu auzim, da 2 in catalog pentru ca cineva si-o uitat o zi caietu de teme acasa si nu face decat sa URLE! nu o mai suport!

8 răspunsuri:
| Zâmbărici a răspuns:

Incercati sa va puneti de acord, ca la o ora sa discutati cu ea deschis...happy. Poate va intelege ca se poarta ca o mahalagioaica.
Ce fain cu dirigu meu, e total diferit, ne scoate din toate tranaile, nu stie cum sa ne mai motiveze absentelestraight face.
Trebuie sa luati atitudinebig grin

| Klara a răspuns:

Neah, nu va scade. Daca ai chiulit o singura data pune eventual o absenta, si din cate stiu, doar la 10 absente nemotivate iti scade nota la purtare. Nu are cum sa ti-o scada pentru ca nota la purtare se hotaraste intr-un consiliu si trebuie mai multi profi sa fie de-acord...si eu nu cred ca restul profilor sunt la fel de nebuni ca ea.

| antonia09 a răspuns:

Uff e greu sa fii elev in ziua de azi, insa aceste lucruri nu ar trebui sa se intample.
Cel mai bine ar trebui sa vorbit cu parintii vostri sa discute cu profesoara despre comportamentul ei, iar daca acest lucru nu are succes va puteti adresa directorului pentru a lua masuri.
Stiu cat de stresant este pentru un elev sa fie apostrofat mereu pentru niste chestii minore sau sa nu inteleaga nimic din ceea ce se preda.
Criza din sistemul educational romanesc dureaza de foarte mult timp si se pare ca este aprofundata si de actuala criza economica a tarii.
Mult succes si fiti cu fruntea sus, nu lasati pe nimeni sa va jigneasca doar pentru ca nu mai fac fata grijilor cotidiene.

| AneZniP a răspuns:

Mamamia! este nebuna dirigintele nostru nu ne scade nota la purtare daca "chiulim" de la o ora orcare ar fi. Cred ca ar trebui sa fiti atenti sa nu va mai uitati caietele acasa si sa o suportati asa cum este ea ca apoi daca ii ziceti ceva o sa pice ura mai mare pe voi si dupa aia cand va prine nepregatiti (orcand) va poate imulti notele de 2 asa ca nu va sfatuiesc sa va ridicati impotriva ei! Succes!

| matadoru a răspuns:

Situatie ta e asemanatoare cu cea a mea, diferente e ca la noi in clasa nu sunt fete(sunt intr-o clasa de sportivi) pai sincert am vorbit si cu partintii eu si mi-au spus sa o las in pace sa n-o mai provoc... dar sincer nu pot, da fiecare data cand am ocazia o sicanez, ma iau in gura cu ea, nu e bine, dar macar ma mai distrez

| ale_4786 a răspuns:

Mai bine te transferi in alta clasa happy. Sau ar trebui sa le spuneti parintilor vostri si sa vorbeasca cu directorul si s-o schimbe asa ceva este de neconceput straight face.

| Asphalt.Fucker a răspuns:

Stai linistita nu are cum sa va scada nota la purtare doar pentru ca ati chiulit toti nu cred ca este vreo clasa care sa nu fi facut lucru asta, pana la urma ai plecat de la ora respectiva ca ai avut o problema gasesti tu ce, macar ati luat absenta la ora respectiva?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sunt si eu in clasa a 7 a si am o diriginta nebuna deoarece am chiulit de la ora de sport si mia scazut nota la 9 fara sa faca consiliu intre profesori