| anonim_4396 a întrebat:

Doamneeeeeee! uitati ce am patit crying(crying am un telef lg kp500 coockie, si de 3 zile nu l-am mai bagat la incarcat, ca imi era silaa. si acum 5 minute l-am bagat si ce sa vezi... niste dungi verzi, albastre, galben si arata ecran spart! si nu stiu cum sa fac sa le zic parintilor cryingcrying(sad daca o sa le zic, nu o sa ma creda nimeni.cryingsad i-am spus bunicii mele si a zis ca sa nu mai plang sa ma linistesc ca o sa-l duc la reparat. dar se poate face ecranul? adica arata un cerc ca si cum ar fi fost sparta o masina in geam si geamul nu a cazut, ma intelegeti? l-am lucat acum 4 luni la abonamentde 10 euro crying cum sa fac? sa-l duc la reparrat? mi-l repara? sau trebuie sa dau bani? il mai am in garantie. va rog, ajutati-ma! mersi:*

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu ți-l repară nimeni în garanție. Defectul a apărut din cauza presiunii excesive aplicate pe ecran.
Îl duci în service și îl repari acolo, te va costa undeva la 100 de lei (eu zic să-l vinzi așa cum e și să-ți iei altul nou).

| Sara a răspuns:

Hei, gata calmeaza-te. Nu stiu din ce cauza e asa, dar daca e in garantie poate ti-l repara cei de la orange din service pe gratis. Depinde din ce cauza, stiu ca nici ei nu repara gratis la orice defect, doar cele care nu se produc din cauza utilizatorului. Stai calm/a il duci luni si vezi cum sta treaba. Altceva nu ai de facut, sau il poti vinde cuiva pentru pise. La multi ani, sper ca te'am ajutat!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai du-te la aia de unde l-ai cumparat si ii zici ca inca ai garantie si ei o sa stie ce sa face

| adi4ever a răspuns:

Am acelasi telefon la toti am auzit ca nu tine bateria ca li se inchide brusc eu am filme pe el si altele si ma tine cand doar vb si nu ma uit la filme cam 1 saptamana juma incarcarea

| cristyna13 a răspuns:

Eu cred ca daca are garantie inca ti-l repara deoarece si eu am un telefon nokia E71 si l-am spart acum ceva timp ...s-a spart ecranul si nu se mai vedea nimic se vedea tot asa mic intr-un colt si inca avea garantie. l-am dus frumos la sediu nokia de unde l-am cumparat i-am explicat doamnei ce s-a intamplat si mi-a dat altul la fel iar acela i l-am lasat.nu stiu incearca si tu?

| jjijnbbhfsrt a răspuns:

Daca ai garantie cel mai bine e sa il duci la reparat

| dolores a răspuns:

Spune-mi daca ai reusit sa iti repari display-ul, te rog! Trec prin exact aceeasi poveste si am nevoie de ajutor! Ai mei mi-au luat telefonul acum 3 luni. I-am convins cu greu, tinand cont ca am schimbat foarte multe telefoane in trecut; le-am promis ca de acesta o sa am grija si ei au avut incredere in mine, in ciuda reputatiei mele de inamic al electronicelor.
Iar acum cateva zile, fiind undeva la tara, jucandu-ma de-a v-ati ascunselea, am escaldat un gard si am cazut, bineinteles, si mi-am spart display-ul.
Nu vreau sa le spun ca am distrus si telefonul asta; vreau sa scap de o morala luuunga si de o lectie pe care deja am invatat-o.
Am nevoie de ajutorul tau si nu numai!
Multumesc anticipat!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ajutor si eu trec prin aceeas situatie eram pe role m-au fugarit niste caini si eu am cazut si am cazut pe telefon nu stiu cum sa le zic parintilor arat pe ecran alb