| poechce a întrebat:

(Doresc cat mai multe pareri) Intrebare pentru fete : Cum ziceti sa ma machiez daca sunt imbracata in galben si negru?
Adica, tricou galben, geaca neagra, jeansi si incaltari galbene.

7 răspunsuri:
SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Nu te machia, vei fi mai naturala, mai simpla, mai frumoasa... happy

| lola a răspuns:

Daca tot iti iei si tricou si papuci galbeni macar sa fie de nuante diferite.Si blugii, sunt si ei galbeni [:O!] sau sunt albastrii?
Depinde unde mergi... daca mergi undeva seara poti sa iti faci smokey eyes si un gloss transparent sau daca mergi undeva ziua foloseste doar un rimel dar sa nu folosesti prea mult, sa nu iti incarci genele si sa se lipeasca-arata urat.

| catalina_2916 a răspuns:

Eu zic sa te machiezi asa:fond de ten, gloss intr-o nuanta naturala, sa-ti conturez ochii cu creion si dupa care aplici un rimel bun care sa-ti dea cat mai mult volum geneleor...happy

| barbyr0z.ex.fantadelamaye a răspuns:

Negru si galbenstraight face
sau poti folosi un alb-n loc de galben...

| poechce explică:

Am ales sa fiu cat de cat naturala. Nu prea ma pricep sa ma machiez in toate culorile laughing
Un pic rimel si creion.

Multumesc tuturor.

| evilspoon a răspuns:

Ca orice alta Cocalara.

| yoni a răspuns:

Pai...jos de tot pe pleoapa iti dai cu negru pe urma cu gri si termini cu galben