| Radandam a întrebat:

Bună seara! Sunt student anul I și am citit ca se poate da bursa sociala. Eu am ambii părinți, doar mama lucrează cu salariul minim pe economie. Sunt singur la părinți. Ideea este, dacă lucrează doar mama pe minim pe economie, eu pot beneficia de bursa sociala? Și această bursa sociala se dă în fiecare luna? Și ce suma ar fi în medie, ca ma gândesc ca difera suma de la facultate la facultate cred? Vreau cât mai multe detalii. Mulțumesc!

4 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Pai si daca nu zici la ce facultete esti, de unde vreei sa stim ce si cum?

| DanaDaniellllla a răspuns:

Da, vei beneficia pe tot parcursul anului universitar de bursă, inclusiv în perioada vacanțelor școlare. Bursă socială cred că este în valoare de 630 sau 640 Ron la universitate din București