| anonim_4396 a întrebat:

Draga fetelor (cele care va intelegeti bine cu mama voastra), voi cum i-ati spus mamei voastre ca sunteti indragostite? Adica eu n-am curaj... Pentru ca mama mereu imi spune sa ii spun daca am o problema dar cand ii zic ceva (de ex: ma cert cu o prietena)zice ca dc ii zic ei toate tampeniile si ca nu are ce sa-mi faca... De atunci nu am mai avut curaj sa-i zic nimic.Si simt nevoia unor sfaturi din partea ei. Va rog, are cineva niste sfaturi sau cv?

Răspuns Câştigător
| Kariin a răspuns:

Ar trebuii sa ii spui ceva gen : "Mama, o sa iti zic ceva despre mine... dar imi promiti ca vei fi de parte mea nu impotriva mea. Sunt indragostita!"

5 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Eu nu i-am spus dar si a dat seama, comportarile mele m-au dat de gol, tu poti sa incerci sa-i spui simplu si la obiect ca te-ai indragostit

| OnuOnulică a răspuns:

Buna, in primul rand cati ani ai?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Va multumesc mult. O sa incerc toate varientele. Pwp

| GhiciceMojoJojo a răspuns:

Ai putea sa bati un apropo legat de baieti in general si sa'i spui apoi mamei tale ca tipul de care esti indragostita iti atrage atentia prin comportamentul lui, prin vorbe, etc. Incepi sa vorbesti mai des despre el, iar ea isi va da seama ca il placi si te va intreba. Discutia nu trebuie sa fie fortata, ci mai degraba una relaxata happy
Bafta!

| LvD23 a răspuns:

Pai incearca sa ii spui asta intre patru ochii si incearca sa repeti inainte ce o sa-i spui daca ti-e mai usor