| PuяpℓeMusic a întrebat:

Acum o saptamana am luat un 3 in lucrare la fizica. I-am spus mamei, dar tata nu stie.Am rugat-o pe mama sa nu-i spuna, pentru ca o sa-i spun eu. Dar problema e ca nu prea am curaj sa-i spun. El mereu imi zice sa nu-l mint in legatura cu notele, ca o sa se duca la scoala si o sa le vada...
Ce ar trebui sa fac? Sa-i spun sau sa astept sa vina la scoala si sa afle de acolo?straight face

Răspuns Câştigător
| yellowalien a răspuns:

Spune-i... Mereu e mai bine sa afle de la tine decat din alte parti... Stiu ca e greu, dar oricum va afla, asa ca e indicat sa-i spui chiar tu. Oricum, o nota mica nu e o tragedie, i se poate intampla oricui. Acum va trebui sa lucrezi ceva mai mult la fizica(cel putin o perioada), pentru ca parintii tai sa vada ca nu esti indiferenta si incerci sa iti repari media.
Multa bafta si sper sa iasa bine! happy

8 răspunsuri:
| Elena1234456 a răspuns:

Mai bine ii spui tu.

| CudiDaKid a răspuns:

Eu zis sa ii spui dupa ce o sa iei un 10 smug

| kiwii a răspuns:

Mai bine spune'i tu.stiu ca e greu, dar va fi mai fericit decat sa afle singur...

| Florin_3378 a răspuns:

Un 3 nu e mare cheste mai bine ii spui tuh de cat sa afle elwinkingeu tot asa preferam sa nu ii zic ce note am da cand era vreo sedinta bang cine intra la bulealalaughingIopbig grinlaughingasa iti tine o morala, daca o tine daca nu asta este de preferat spune-iwinkingun 3 nu e nimic pe langa sa fi dat afara din scoalalaughingmai bine spune-iwinking

| licutza_1435 a răspuns:

Sa-i zici. cred ca n-o s afie mare taraboi
ii zici si ii zici ca vei starui s aindrepti nota. la urma urmei el na primit 3 la scoala.
cred ca se va supara pe u la inceput, dar pin la urma ii va trece si tot fata tatei vei ramine

| LittleandLiars a răspuns:

Spune-i altfel se va duce la scoala si te vei afce de ras
Si sunt sigura ca mai bine o incasezi acasa decat sa te faci de ras la scoala in fat tuturor colegilor profesorilor si altor copii
Succeswinking

| madagascar a răspuns:

Eu zis sa ii spui un 3 nu e o tragedie. tata imi spune ca notele sunt de la 1 la 10 si ca e nevoie si de scaune in casa.mult succes la scoala

| Ralluxd a răspuns:

Spune-i e mai bine sa fii sincera...in plus daca va veni la scoala o sa te certe de fata cu toata lumea si nu cred ca ti-ar placea!