| Karoline005 a întrebat:

Dragi prieteni, asa o situatie: 9 ani de zile am invatat intr-o scoala si o dispretuiam cum o fac majoritatea din noi,dar anul acesta m-am mutat in alta scoala,si de cand invat in scoala asta noua am o excesiva nostalgie dupa cea veche,sincer,stiu ca e ridicol dar chiar tot timpul gandul meu e la vechea scoala si la cat de proasta am fost ca m-am mutat in alta,si deci,intrebarea mea e:este normal ca sa ma mut la loc in scoala veche? Adica, au mai facut asa unii elevi din scoala mea veche si mi se pare normal, dar cand vine vorba de mine mi se pare chiar nedrept ca fac asa ceva.Va rog sa raspundeti sincer si multumesc celor ce au citit aceasta intrebare, de vreme ce ea chiar ma framanta foarte mult.

2 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Nu degeaba se spune ca apreciezi valoare unui lucru de-abia atunci cand nu-l mai ai!

| Gentelmanul a răspuns:

Daca simti ca nu te adaptezi unde esti si nu esti simpatizata de cei din jur, cel mai bine schimbi locul.