| anonim_4396 a întrebat:

referitoare la dragostea virtuala. Acum 2 luni am cunoscut pe mess un tip cu care vb si la telefon, mesaje etc.ne am indragostit...Eu nu locuiesc in tara, asa ca i mai greu sa ne intalnim, simt ca inima o ia razna cand ma suna, cand imi da sms uri etc.parca am avea 16 ani... El are 30 si eu la fel, amandoi casatoriti. Poate ma veti condamna, dar pur si simplu ne potrivim atat de mult, iar casatoria mea este ok, dar fara prea multa dragoste de la inceput. Oare exista dragoste virtuala sau este doar un mod de a-ti umple golurile? Va multumesc, Astept parerei pro si contra!

8 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Intotdeauna trebuie sa detii controlul starii tale emotionale! Nu te condamn dar nu este corect sa il tradezi pe cel de langa tine.Sunt implicate sentimente si mai devreme sau mai tarziu poti pierde si ce ai. Daca simti ca iti lipseste ceva in casnicie cauta sa discuti cu sotul tau, fecirirea si dragostea sta in mainile voastre -de ce nu faceti totul sa le aveti!

| fabiola a răspuns:

Nu te inteleg atunci de ce nu pui capat relatiei. Daca lasi doar asa sa treaca timpul fara sa existe dragoste intre voi, fericire, nu crezi ca va veni o vreme cand vei obosi, dar va fi prea tarziu sa mai poti face ceva. Spui bine cand spui ca te gandesti si la tine, dar fa cu adevarat ceva!

| cioko19 a răspuns:

Si sotul tau? La el nu te gandesti?
Eu nu cred ca te poti indragostii asa, doar pe net. Prima data va intalniti.etc.happy
Te-ai gandit ca poate este doar o simpatie?
Totusi.gandeste-te la sotul tau. daca ar afla, cum s-ar simti?
Eu nu te condamn, nici nu te cert, pentru nu am de ce, esti libera sa faci ce vrei.
Dar gandeste-te bine daca merita sa faci asta. big hug
:*Succes!

| Betty18 a răspuns:

Cred ca e vorba despre acele goluri despre care vorbesti tuhworriedmai bine vb cu sotul despre acele goluri si apoi poate nu il vei ma dori pe acel barbat dp net... app nu prea exista iubire virtuala poate doar atractie, daca arata bine si simpatie

succes

| tuska a răspuns:

Pai, problema e ca nu prea se poate discuta cu sotul meu! Oricum suntem departati unul de altul, suficient incat sa gandesti in alta parte, El nu e genul de barbat care sa incerce sa atraga sotia, sa o apropie, asa a fost cam de la inceputul casatoriei, Problema e ca pana in casatorie ma sufoca cu iubire, apoi s-a schimbat, am incercat de atatea ori sa discut si nimic... Mentionez ca este diferenta de mentalitate, de educatie, de multe intre noi, dar cu toate astea m am casatorit cu el, la 20 de ani, nu am stat sa gandesc prea mult, ceea ce -mi reprosez mereu, el fiind singurul barbat din viata mea.Nu mi-am inselat sotul dar ma tenteaza...Nu sexual ci sentimental. Poate am nevoie sa ma simt iubita.Nu stiu daca voi fii inteleasa, dar nu mi as insela sotul pentru sex, ci poate pentru dragoste.Cu cel care am o relatie virtuala, telefonica, ma simt foarte bine, discutam mult, suntem pe aceeasi lungime de unda, simt ca ma fac inteleasa si ascultata intr un fel. Mai e si faptul ca ma simt cu adevarat ca la 16 ani, cand totul ti se pare roz, cand te ascunzi de cineva, etc ...Nu stiu ce sa fac...Va multumesc pentru comm. pup

| tuska a răspuns:

Da, ma gandesc la sotul meu, dar ma gandesc si la mine.Imediat dupa casatorie mi-am dat seama ca nu ne potrivim, statut social, educatie mentalitate. Dar am facut pasul intr un moment de slabiciune, m-am casatorit cu o persoana diferita de asteptarile mele. CU toate astea am 8 ani de casatorie, dar se consuma linistit, fara momente prea mari de fericire... De fapt nu cred ca am fost fericita vreodata cu adevarat!

| tuska a răspuns:

Ai dreptate, dar din pacate sunt prea multe la mijloc, inclusiv un copil. Din pacate cel cu care am aceasta legatura''platonica''as zice eu, azi dimineata mi a scris un ssm in care mi a zis ca ma iubeste. Din greseala l-a trimis sotiei lui. Nu mai stiu nimic de el.Cred ca are probleme mari, si nici macar nu ne-am intalnit vreodata. Ce pot face? Cred ca ne vom opri aici pana sa ranim si alte persoane! Ce sfaturi imi dati?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu prea este ok. Poate va este dor de iubire, emotii, nu sunteti nefericiti in casatorie, dar nici fericiti total si atunci va-ti gasit pe net si incercati sa traiti ceea ce va lipseste. Intr-un fel va face bine, dar altfel exista pericolul sa va indepartati de partenerii vostri din ce in ce mai mult si sa deveniti nefericiti. Atentie mare!