| anonim_4396 a întrebat:

"Dumnezeu a creat omul, omul a creat iluzii desarte."
Ce parere aveti?
E0o sunt confuz...
Multam.

6 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

A creat iluzii pe care nu va fi capabil sa le implineasca si esecul il va bantui.De ce? Pentru ca visam prea mult la lucruri prea marete care credem ca ne vor aduce linistea si mai apoi ca sa vezi ca totul a fost doar un joc al mastilorwinking

| Marii a răspuns:

Fiecare a creat ceva, nimeni nu a stat degeaba.happy

| Mada a răspuns:

Nu e clar? Dumnezeu ne-a inzesrat cu ratiune si libertate. Puteam sa gandim si sa ne miscam cum vrem, el nu ne controleaza viata, ne reda libertatea! El ne-a inzestart cu ratiune pentru am putea fi fericiti happy, si a avut incredere in noi ca nu ne vom indoi de el si ca nu vom cauta raspunsuri, nu vom crea iluzii.
Nu stiu ce sa zic...:-s

| daddy a răspuns:

Omul l-a creat pe dumnezeu nu invers

caz inchis

| mersifrumos a răspuns:

Ce te confuza? Crezi ca daca Dumnezeu ne-a creat imperfecti? Ei bine, nu. Dar omul in loc sa-si acorde prioritati importante la lucrurile care conteaza cu adevar, isi acorda prioritati importante la lucrurile care nu conteaza deloc. Asta vrea sa spuna ce ai zis tu mai sus.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

EO e confuz? Nu cred. Doar se preface, e tenace...