| Chawki a întrebat:

Există viață după despărțire?

8 răspunsuri:
| sabin89 a răspuns:

Unii zic ca exista si dupa moarte raised eyebrows iar tu te indoiesti ca exista dupa despartire...

| corbulalbrosu a răspuns:

Uneori urmeaza cea mai frumoasa si placuta viata, mai ales daca ai scapat din ""mrejele"" unei scorpii care nu te lasa sa iesi cu baietii la o bere.

| Sociopat a răspuns:

Nu.Treci in nefiinta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intodeauna exista viata dupa. chiar daca e dupa o fata/baiat, sau moartea cuiva drag.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Normal ca exista. Daca te desparti de o persoana, nu este ca si cum ar fi singura de pe pământ. Viata este plina de surprize. La fiecare pas, întâlnim oameni noi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da normal ca exista sa zicem ca despartirea te si raneste dar te face si mai puternic

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, dacă cineva se desparte de tine vei fi obligat/ă să te sinucizi. laughing rolling on the floor

| Jolenne a răspuns:

Normal că există, pentru că viaţa continuă indiferent de asta. Despărţirea este doar un stadiu care ajuta la formarea individului în societate - te "căleşte", îţi dă o lecţie. Nu se termină lumea după o despărţire... Doar ştii cum se zice, e sfârşitul începutul, dar mai este mult până când se termină. Viaţa începe şi se termină de o groază de ori, trebuie doar să apreciezi asta şi să iei ce este mai bun, să prinzi o învăţătură.