| upendo a întrebat:

Dupa parerea ta care este rolul bancii in societatea de astazi?
NU vreau raspunsuri sofisticate sau luate de pe net. vreau sa vad doar parerea fiecaruia, nu exista pareri gresite.
Merci.

1 răspuns:
| al3xander a răspuns:

Rolul bancilor in societatea de astazi este de a gestiona banii tuturor. tie daca iti intra salariul pe card sau daca ai un cont in care ai bani pusi deoparte banca se va folosi de banii tai pana cand ii vei folosi tu. problema este atunci cand se intampla ca in Cipru cand bancile iti iau cu "forta" 10% din banii tai ca sunt ele smechere. de asemenea cand bancile dau faliment si tu aveai un cont cu bani la ei poti sa-ti iei adio de la ei. numai are rost sa mai vorbim si de cat de jegoase sunt bancile cand dau toate datele si tranzactiile tale la tot felul de institutii.