| daNNusa a întrebat:

E adevarat ca Apa, Somnul si Rasul ingrasa?

6 răspunsuri:
| CristineDelaruss a răspuns:

Daca ne'am lua dupa asta, si aeru, pamantu si chiar si un mar de dimineata ar ingrasa!

| kiss a răspuns:

Apa cu siguranta nu ingrasa, somnul nu cred, nici nu stiu exact ce sa iti spun, daca te trezesti, mananci si te culci la loc o sa t ingrasi cu sigurantahee hee fara miscare. rasul asi zice eu ca ar slabi avand in vedere ca prin ras se contracta muschii abdomenului de ingrasat nu cred, se ard calorii nu cred ca daca razi se adaugahee hee

| Acasete a răspuns:

Apa nu are cum sa ingrase -> 95% din compozitia oamenilor este apa si in plus eliminam apa prin o groaza de metode : pipi, transpiratie etc.
Somnul este o necesitate a corpului, nu vad cum ar puteam sa ingrase
Rasul degaja endorfina in corpul tau (hormonul fericirii), care nu contine grasimi.
Deci, niciuna dintre acestea nu ingrasa.

| Teo306 a răspuns:

Pai din cate am citit si din cate stiu eu somnul slabeste.Doar daca nu dormi cat trebuie te poti ingrasa.Cat despre apa nici ea nu ingrasa, dar nici nu slabeste.Si este indicat sa bem apa.deci poti sa nu-ti faci griji.Cat despre ras nu stiu prea multe, unii spun ca ingrasa.dar nu stiu daca e asa.

| Fytzy a răspuns:

Nui adv stai linistita

| EuAlaStrain a răspuns:

Cum poti sa spui ca rasul ingrasa. doamne. parerea mea este ca e mai muilt decat stupid straight face. la ce prostii va ganditi si voi. dar tu lasa. nu cumva sa mai razi de acum incolo. ca doar nah. e posibil sa te ingrasi cu vreo 5 kg. sorry daca am parut un pic cam dur dar. sincer m-i s-a parut destul de enervant sa intrebi asa ceva