| lifeislife a întrebat:

E adevarat ca pe primul" semestru la o medie ( la mate) daca ai de exemplu 9, 40 sau 9, 30 se rotunjeste la 10?

funda

21 răspunsuri:
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Nu, dacă ai 9, 40 ai 9 dacă ai 9, 30 ai tot 9. Dacă ai peste 9, 50 sau 9, 50 ai 10. Baftă!

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu. De la note sub 9, 49 se rotunjeste la 9. De la 9, 50 (inclusiv) in sus, se rotunjeste la 10.

| Silvia a răspuns:

La mate zici că ai 9, 40? liar

| fluturas a răspuns:

Nu, doar ce este peste 9, 50 se rotunjeste la 10

| doar.pt.voi. a răspuns:

Bună.
Nu, nu se rotunjește.
Rămâi la 9.

Toate cele bune!happy

| Andruza a răspuns:

Bună
Dacă ai 9, 30 - 9, 40
Nu se rotunjește la 10
Doar ce este peste 50 se rotunjeste
Pa, pa

| Apy a răspuns:

S-ar putea ca nu si ai avea 9

| SomeBody12425356 a răspuns:

Din pacate nu. Orice nota care are peste 50 de sutimi sau 50 se rotunjeste cele sub 50 nu. funda?

| princess_9789 a răspuns:

Nu, nu este adevarat
media ramane 9. pOATE sa FIE SHI 9. 45, caci tot 9 ramane.De la 9. 50 se rotunjeste la10.
Nu i nimic!

| DAC a răspuns:

Tocmai de aia, nu se rotunjeste la 10, ci la 9.
Ce e sub 50 de sutimi merg inapoi happy

| ade_9971 a răspuns:

Ar fi fain... da nu cred nu prea au sansesad

| educatie2021 a răspuns:

S rotunjeste la 9... daca aveai 9. 50 sau 9. 60 se rotunjea la 10. Dar depinde si de profesor. Daca vrea el iti da media 10 si daca ai 9. 30 (adica t mai intreaba ceva ca sa iti mai dea o nota mare sa sari peste 9. 50) Funda pls

| lifeislife explică:

Mersi

| brokenangel2011 a răspuns:

Nu cred...
doar daca iti mai pune profa vreo nota ca sa iti iasa 9. 50/9. 60 sau ceva de genu.

| Sevenup a răspuns:

Nu.Nu are cum
Decat daca te asculta si iti mai pune un 10 sau 2 de 10 happy

| smyley a răspuns:

Nu-i adevarat din cate stiu eu :p

| aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa1212 a răspuns:

Buna, pai din pacate nu se rotunjeste ramane asa cum e.

| CanDy_2772 a răspuns:

Nu stiu. Si eu am la fel 9, 40 la mate. Nu stiu daca se rotunjeste thinking

| ShawormaCuFaraDeToate a răspuns:

Nu se rotunjeste decat de la 9. 50 in sus big grin... funda? smug

| bogdan29 a răspuns:

Nu

| cristina_6003 a răspuns:

Daca este 9. 40 nu se rotunjeste la 10winking. numai daca este 9. 50 happy
. iar la media anuala(la mate) daca de exemplu semestru I ai 9 si a doilea semestru 10 media anuala la mate este 9. 50 aia nu se rotunjeste
sper ca ti-am fost de folos.succes in continuare l scoala