| Whitesnake99 a întrebat:

Cum fac sa conduc in siguranta 600 de km daca nu consum nici cafea, nici energizante/ Pepsi si nici nu prea dorm bine noaptea?

14 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Cel mai sănătos: ia trenul

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Pai dacă nu te simți capabil, nu pornești.
Eu fac pauze la fiecare 200-300km, mai vorbesc la stație, mai comentez de câte un idiot care merge cu 40 pe banda 2, îi tai fața... Trece timpul repede.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns (pentru floresdemayo):

Ooooo, i-auite pe cine e aici happy

| floresdemayo a răspuns (pentru IzvorulDeIntelepciune):

Izvoraș, ce faci, ai mai crescut? happy
Ești bine?

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns (pentru floresdemayo):

Mi-a mai crescut doar o mana dupa ce m-am vaccinat, si nici la groapa cu nisip nu mai merg (nu ca ar mai exista asemenea facilitati pentru copii). A, si nici cu fetele nu ma mai joc ca m-am insurat sad Pacat, tare buna era a III-a mana acum happy Dar tu cum o mai duci?

| Celcestietot a răspuns:

Ia suplimente happy.

| Frank51 a răspuns:

600km este un drum pe care un șofer cu puțină experiență îl poate face fără oprire și fără suplimente. Prin puțină exp mă refer la să zicem 10000km sau un an. Important este să pornești dimineața.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Mergand usor si cu pauze.

| xerxes1 a răspuns:

Eu fac Bucuresti Brescia in 17 ore si sunt 1800km.
Trebuie sa te opresti 10 min la fiecare 2 ore, chiar daca nu simti nevoia. Energizantele sunt de evitat, iar cafeaua una la 6 ore este suficient.
Cand simti ca iti este somn te opresti in prima parcare si incerci dormi 20-30 min.chiar daca nu reusesti sa dormi macar te odihnesti cu ochii inchisi.

| dinaprilie a răspuns:

In ce tara vei conduce?

| Mirel4412 a răspuns:

Cam stupida intrebarea, daca nu dormi bine noaptea ai sanse sa faci accident si la 10km de condus... Pepsi nu iti da energie, poate putin de la zaharul in exces.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai iei pe cineva si faci schimb laughing

| TitoJacksana a răspuns:

Nu prea ai cum, e un drum prea lung