| soraGrime a întrebat:

E normal ca dupa ce fumez(tigari normale, nu altceva) sa ma doara capul si sa-mi fie rau?
Mentionez ca fumez de vreo 2 luni cam o o data sau de doua ori pe saptamana...
Funda, desigur.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da,tigarile creeaza aceste senzatii,mai ales la inceput, din punctul acesta de vedere, este normal.In schimb,lucrul acesta reprezinta un semnal de alarma,care ar trebui sa te determine sa renunti la fumat; cu timpul,te vei obisnui cu ele si nu vei mai avea asemenea senzatii,dar risti sa devii dependent(a).In plus, desi nu vei mai avea aceste senzatii, organismul va avea in continuare de suferit.Incearca sa te lasi, vei avea de castigat pe termen lung de pe urma unei astfel de decizii.Numai bine.

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Da nicotina ameteste la inceput pana prinzi obisnuinta, daca fumai zi de zi acum nu te plangeai de dureri, lasale ca asa nu iti faci rau si eviti sa faci cancer de plamani.

| AnTiBioTic a răspuns:

Te ia doar cu ameteli cand esti la inceput...

| soraGrime explică:

Promit ca ma las!

| JulietteJokes a răspuns:

Lasa-le o sa ajungi la lucrui mult mai rele aceea nicotina iti,, mananca,, plamanii si poti da in boli cum e cancerul si oxigenul nu ajunge cum trebuie la creie lasa-le traiesti si fara

| Neworder a răspuns:

Desigur ca nu-i normal.
Mergi la medic, (nu prea am intilnit alergie la tutun), vezi sa nu fie ceva la plamini.