| Nemo99 a întrebat:

E normal ca un barbat/baiat sa planga aproape in fiecare seara dupa fata pe care a iubit-o?

6 răspunsuri:
| Musique a răspuns:

Nu, pentru că mai există alte fete în toată lumea, iar dacă respectiva te-a făcut să plângi, înseamnă că nu era cea potrivită.

| lovegirl15 a răspuns:

E normal sa suferi dupa cineva pe care iubesti, insa nu lasa ca tristetea sa-ti invadeze mintea si sufletul. Incearca sa te gandesti ca daca nu sunteti impreuna se datoreaza faptului ca nu va potriveati. Fiecare persoana are pe cineva rezervat doar pentru el/ea si tu poate ca n-ai cunoscut-o inca pe fata visurilor tale.
Incearca sa te axezi doar pe lucrurile care iti plac, fa ceva care sa iti distraga atentia si nu lasa sa te domine tristetea. Iesi cu prietenii, cunoaste alte persoane, intrucat nu vei cunoaste fata perfecta pentru tine daca stai sa suferi mereu dupa fosta. Nu te inchide in tine, lasa-ti prietenii sa-ti fie alaturi, iesiti impreuna, altfel poate ca se vor satura intr-o buna zi sa incerce sa te mai caute.
Inceteaza sa mai suferi, nu faci decat sa-i arati acelei fete ca iti pasa de ea, cand ea n-a facut altceva decat sa plece. Treci peste, nu poti sa te impotmolesti dupa fiecare despartire. Oamenii sunt trecatori in viata noastra, si nimeni nu merita lacrimile noastre. Stiu ca e mai usor de zis si ca doare, dar aste e cursul vietii. Suferim, suntem fericiti, pierdem persoane, cunoastem altele...
Succes si sper ca te-ama ajutat!

| Kenya a răspuns:

Nu prea, trebuie sa treci peste. Tine-ti mintea ocupata si fa tot felul de activitati, stai cu prietenii, vizioneaza seriale, filme, carti.

| andy95summer a răspuns:

Nu,maxim 1-2 zile. Daca te gandesti prea mult la ea citeste asta:Are balta peste.

| SetYourselfFree a răspuns:

Da..de ce nu? Tu n-ai auzit de melodia ''şi băieţii plâng câteodată''? Aş vrea eu un iubit sensibil şi iubitor ca al tău...day dreaming Nu care în ziua următoare îşi ia limba în gură cu alta

| Daiana01 a răspuns:

Este normal ca inima sa sufere dupa cineva care iubim dar asa este la inceput. Dupa un timp ai sa uiti si o sa mergi mai departe. Viata e dura iar tu trebuie sa fi si mai dur. Viata merge mai departe nu? Poate chiar in aceste momente cand plangi iti pierzi sansa cu altcineva...