| AlexMarian2 a întrebat:

De cativa ani, plang in fiecare seara. Ce pot sa fac ca inima sa nu-mi mai planga?

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Sa te duci la psiholog.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inima face multe chestii importante, dar te asigur ca ea nu plange. Tu insisti pe anumite ganduri care iti induc starea de tristete. E foarte simplu sa nu te mai gandesti la lucrurile care nu-ti dau o stare buna, cand iti vine in minte ceva aiurea gandeste-te imediat la ceva pozitiv.

| alexandru4124 a răspuns:

Gaseste-ti ceva care sa-ti ia gandul de la tristete pana vei gasi ceva/pe cineva care sa te inveseleasca. Orice te face sa fii concentrat sau relaxat e bine.