| OmuPajanjen a întrebat:

E o intrebare ciudata dar o sa o pun! Am un verisor pasionat in permanenta de biciclete si de la un timp vrea sa ii zic legende de groaza legate de biciclete! Cum ar fi ca "Pe locul acela se spune ca a murit un biciclist si bantuie..."El are 6 ani va rog mai repede funda

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Zii sa isi bea lapticul seara sa aiba forta sa pedaleze

Răspuns utilizator avertizat
| ganducigas a răspuns:

Poti sa ii zici tu cele mai groaznice intamplari ca de e pasionat de ele nu se lasa. iti zic eu. Daca tu esti fumator si vine varul tau si iti zice poesti de groaza cu tigarile te lasi de fumat hahaha?

| Analecssa a răspuns:

Si intrebarea este cum sa il faci sa uite de povestile de groaza? sau vrei sa iti dam idei pentru una? ..sora mea are 6 ani si am crescut-o de mica, in general copii cred in lucruri inexistente, iar pentru a scapa de ele trebuie sa te joci un pic cu psihologia lor. cum ar fi in momentul in care el iti cere sa ii spui povesti de groaza tu sa ii zici ca va visa urat noapte, ca nu sunt reale, si ca mai bine ii spui o poveste frumoasa cu masinute, chiar si biciclistiwinking... sper ca te-am ajutat