| anonim_4396 a întrebat:

e o problema care afecteaza cam toate fetele din clasa si vreau sa stiu,din mila pentru ele si pentru noi bajeti cum sa o rezolvam, eu si majoritatea baietilor,la scoala daca dormim,vorbim,ne batem cu harti,mancam in ore(cateodata hartie inainte sa ne batem cu ea ),stam cu picioarele pa banca,facem glume,fetele ne parasc sau ne cearta? De exemplu o colega ma bate mereu la cap sa fiu mai ordonat(sunt genul care daca am cazut de pe scaun me lene sa ma ridic,si nu numai eu)cand imi e ami dulce somnu imi da cu ceva in cap sa ma scol si imi zice scrie ma ciobane si nu mai manca,si nu numai mie,asa fac fetele la toti,si normal nu ar fi ceva ciudat insa s-a intamplat brusc aceasta,, corectie,, in masa la toate in acelasi timp :}FUNDA PENTRU CINE GASESTE LEACU (in afara de a ne schimba comortamentul ca e pre greu)!

Răspuns Câştigător
| SweetMinion a răspuns:

Asa le facem si noi baietiilor din clasa,insa noi spunem ca avem grija de baieti,ii educam. Nu prea exista leac,eventual daca baietii isi schimba comportamentul atunci fetele va vor lasa in pace. Saauu,faceti reverse,cand ele fac ceva ce "rau"(ce nu va place voua),certatiile si voi pe ele,ca pana la urma voi nu faceti nimic rau,sunt chestii obisnuite de baieti,doar ca noi fetele am fost crescute mai altfel,si la o adica daca noi fetele scriem atunci si voi baietii trebuie sa scrieti. Exemplu : daca ele se duc toate gramada la baie,spuneti si voi ceva ca "iar mergeti toate ca turma"(sau ma rog,gasiti voi ceva mai deosebit), spunetile ceva despre machiajul lor, parul lor, iate de ceva ce fac ele in general ca fete, ai prins tu aluzia.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Imi e mila de ele ca nu lasa totul mai linistit si le pasa asa de mult de tot da si de noi ca nu ne lasa sa nu ne pese :}