| TudorFox a întrebat:

E ok daca speli doar invelitoarea de la perna si plapuma si pe ele nu le speli?

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Da. Pernele le duci la curatatorie. Depinde si de care ai.

| Plato a răspuns:

Plapuma nu se spala, asa ca poti doar sa speli invelitoarea. Pernele le poti duce la curatatorie, ocazional.

| bvzmsam a răspuns:

Tocmai d-aia pui fata de perna si plic la plapuma, ca sa nu le speli. Perna se mai spala uneori, insa plapuma este posibil sa o strici (adica sa se stranga tot puful intr-un loc si sa te invelesti cu un guguloi de puf intr-o parte si restul doar panza).
Patura se aeriseste zilnic sau cand vrei tu, iar perna o poti folosi si o poti spala, daca ti mortis, dar si ea se poate aerisi pe sarma cu un carlig in balcon sau in fata usii la casa.

| darrio2007 a răspuns (pentru bvzmsam):

Daca ai perna din fulgi o speli? Nu vorbi aiurea.