| DavidutzAgache694 a întrebat:

E ok dacă spun unele lecții de viata când vorbesc cu un prieten? Și gen lecțiile de viata pe care le spun la alții mi le au spus mie alții mai demult
Mai am o intrebare
Cum pot sa nu mai copi comportamentul unui om și felul în care vorbește și astea pentru ca nu prea știu sa fiu eu în general

2 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Totusi din cele ce afirmi mai sus pare ca nu ai experienta de viata suficienta "Cum pot sa nu mai copi comportamentul unui om și felul în care vorbește și astea pentru ca nu prea știu sa fiu eu în general "
pe de alta parte nu este total gresit nici sa sfatuiesti pe cineva intr-o problema daca rezolvarea la acea problema o ai de la o persoana care stie mai multe ca tine...insa atentie acest lucru este cu doua taisuri, neavand experienta de viata suficienta nu stii care informatii sunt bune si care sunt voit viciate de catre ceilalti, iar dand mai departe aceste "lectii de viata", asta ar inseamna sa transmiti mai departe anumite chestii gresite
m-am referit strict la ceea ce ai scris mai sus, nu te cunosc si nu ma cunosti, poti fi o persoana foarte capabila in realitate, eu m-am exprimat fata de cele ce ai scris, ok?!

| dullcat a răspuns:

Buna.E ok, dar trebuie sa contribui si tu cu ceva la discutie, mie chiar mi-e imposibil sa cred ca tu intr-adevar esti asa lipsit de personalitate cum pretinzi.Suna maidegraba ca si cum duci lipsa de incredere in propriul sine si imiti persoane pentru a fi acceptat?