| LittleDreamer a întrebat:

Am mare nevoie de un sfat de la voi!
Imi place de un baiat caruia i-a placut mai demult de mine, dar acum nu stiu ce simte.Problema este ca el e mai arogant si vorbeste urat si cu mine uneori, dar mai ales cu fetele si atrage numai antipatii. E tin la el si as vrea sa vorbesc cu el sa ii spun ca nu e ok vocabularul si comportamentul lui pentru ca isi face rau singur.
Credeti ca e ok sa vorbesc cu el? O sa ma bage in seama sau isi va bate joc de mine si sa spuna ca ma bag in viata lui? Vreau sa ii dau un sfat prietenesc si nu stiu cum.
Va rog spuneti-mi ce sa fac si ce sa ii zic daca voi considerati ca e ok sa vorbesc cu el!straight face
Ma simt foarte nasol pentru situatia aceasta.
Mersi mult!

1 răspuns:
| KimDinca a răspuns:

Pai eu cred ca nu ar trebui sa.i spui despre vocabularul lui sau despre comportamentul lui ca nu stii fiecare om cum interpreteaza...Eu zic ca poti sa vorbesti cu el si in limita bunului simt si sa nu accepti daca iti vorbeste urat ca nu are nici un drept si nici tu nu trebuie` sa.i permiti. Poti sa vorbesti cu el prieteneste si daca simte cu adevarat ceva pentru tine o sa.ti zica el singur dar sa.i dai timp sa.ti demonstreze asta... Poate o sa.ti gasesti pe cineva care sa te merite cu adevarat si sa nu.si bata joc de tine.
Sper ca raspunsul meu sa.ti fie de ajutor si sa tii cont de el ca o sa te ajute mult!:*